Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Eestist välisriiki tööd otsima minnes

Prindi

Lisatud 11.02.2014

Töötuskindlustushüvitise maksmise tingimused teises liikmesriigis töö otsimise ajal on järgmised:

  • enne, kui lähete teise liikmesriiki tööd otsima, peab teile olema Eestis määratud töötuskindlustushüvitis;
  • enne minekut peate olema vähemalt neli nädalat Eestis töötukassas töötuna registreeritud ja tööd otsinud. Mõjuvatel põhjustel võidakse teil lubada lahkuda ka varem (nt teil on teises riigis teada kindel töökoht; järgnete abikaasale, kes juba töötab selles riigis või te ei leiaks oma eriala tõttu Eestis nelja nädala jooksul tööd);
  • enne välisriiki lahkumist peate töötukassalt taotlema vormi U2, mis tõendab hüvitise perioodi välisriigis tööd otsides.

Teises liikmesriigis tööd otsides säilib teil vormi U2 alusel õigus töötuskindlustushüvitisele reeglina kuni kolme kuu vältel, kuid mitte kauem, kui teil oleks olnud õigus hüvitist saada Eestis tööd otsides. 

Näiteks, kui teile oli enne Eestist lahkumist määratud hüvitis 180 päevaks ning sellest oli makstud hüvitist juba 150 päeva eest, siis on teises riigis tööd otsides õigus saada hüvitist veel kuni 30 päeva.

Erandkorras on võimalik taotleda perioodi pikendamist 6 kuuni. Et mitte kaotada õigust hüvitisele, peab perioodi pikendamise taotlus olema esitatud enne 3-kuulise perioodi lõppemist, arvestusega et perioodi pikendamisest keeldumise korral oleks võimalus pöörduda õigeaegselt tagasi. Töötukassa ei ole kohustatud perioodi pikendama, otsuse tegemisel tugineme teie esitatud põhjendustele.

Was this information useful?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)