Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Nõustamine koondamisel

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 26.03.2020

Koondamistele reageerimise teenuse eesmärk on koondatavate töötajate teavitamine, toetamine ja abistamine uue töö otsingutel. 
Lisaks jälgime töölepingute kollektiivse ülesütlemise puhul koondamisprotsessi seaduspärasust ning lahendame koondamisega seonduvaid tööhõiveprobleeme. 

Kui teil on küsimusi koondamise kohta, saatke need palun e-postiga koondamine [ä] tootukassa [dot] ee või võtke ühendust meie koondamistele reageerimise meeskonnaga:

 • kaia [dot] savisto [ä] tootukassa [dot] ee (Kaia Savisto) - koondamistele reageerimise peaspetsialist, telefon 
  5332 1199, 614 8613, piirkonnad:Tallinn ja Harjumaa, Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa, Läänemaa, Viljandimaa, Hiiumaa, Pärnumaa.
 • ljudmila [dot] kondrashova [ä] tootukassa [dot] ee (Ljudmila Kondrashova) - koondamistele reageerimise peaspetsialist, telefon 5301 1086, 614 8615, piirkonnad: Tallinn ja Harjumaa, Tartumaa, Põlvamaa, Võrumaa, Valgamaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Saaremaa, Raplamaa.


Koondamistele reageerimise teenust osutab töötukassa koondamismeeskond töölepingute kollektiivse ülesütlemise, töölepingute ülesütlemise ja tööandja maksejõuetusjuhtumitele üle kogu Eesti, enne viimast tööpäeva. Töö toimub võimalusel koondavas ettevõttes kohapeal.
 
See, millist abi ja võimalusi pakume, kujuneb vastavalt koondatavate vajadustele ja koostöös koondava tööandja ning koondatavatega. Üldjuhul saame pakkuda järgmisi tegevusi.

 • Teavitusüritus 
  Teavitusüritusel selgitab töötukassa esindaja, kuhu töötuna arvelevõtmiseks pöörduda ja millised dokumendid kaasa võtta ning annab ülevaate töötukassa teenuste, toetuste ja hüvitiste saamise võimalustest. Vajadusel osalevad teavitusüritusel ka meie partnerid (nt tööinspektsioon, kohaliku omavalitsuse sotsiaalhoolekande osakond, maakondlik arenduskeskus, ametiühingud, töötajate ja tööandjate esindajad), et koondatavad saaksid võimalikult palju informatsiooni ja kontakte erinevatest allikatest. Lisaks sellele anname inimestele infot ka ettevõtte tegevuspiirkonna tasuta võimaluste kohta (nt nõustamiskeskuste aadressid, tasuta koolitusvõimalused jne). 
   
 • Töövahendus 
  Otsime ja vahendame koondatavatele töötukassa tööpakkumisi ja anname teavet teistes tööotsingu portaalides olevatest pakkumistest. Samuti korraldame kohtumisi võimalike uute tööandjatega ning külastusi tööandjate juurde. 
   
 • Tööotsingute nõustamine ja juhendamine 
  Õpetame ja harjutame koos koondatavatega CV, motivatsioonikirja ja kaaskirja kirjutamist, tööotsinguportaalide kasutamist ja tööintervjuuks vajalikke oskusi. Motiveerime inimesi kohe uue töö otsimisele keskenduma. 
   
 • Tööandja teavitamine ja nõustamine koondamise läbiviimisel ja tagajärgede leevendamisel vastavalt tööandja vajadustele ja kooskõlas õigusaktidega.

 
Koondatavad töötajad saavad end juba enne töölepingu lõppemist koondamisteatega tööotsijana arvele võtta. Koondamisteatega tööotsijale koostatakse individuaalne tööotsimiskava ning saame talle vastavalt vajadusele pakkuda mitmesugust abi.  

 

Was this information useful?


More information
Did you know ...

Kui teid koondatakse, saate end juba enne töölepingu lõppemist arvele võtta koondamisteatega tööotsijana ning töötukassa saab teile vastavalt vajadusele pakkuda mitmesugust abi. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)