Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööandja tegevus kollektiivsel koondamisel – ülevaatejoonis

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 25.09.2017

Allolev joonis annab ülevaate sellest, kuidas peaks tööandja töölepingute majanduslikel põhjustel ülesütlemisel käituma. 

Kui vajalikud sammud lühidalt kokku võtta, siis esmalt sünnib otsus töötajate arvu vähendada, pärast seda tuleb kindlaks määrata koondatavate inimeste arv ja töölepingute lõppemise aeg ning seejärel saab öelda, kas tegemist on kollektiivse ülesütlemisega või mitte. 

Kui tegu on kollektiivse ülesütlemisega töölepingu seaduse mõistes, alustab tööandja töötajate teavitamist ja konsulteerimist ning teavitab esimest korda töötukassat. Seejärel on töötajatel või nende esindajal 15 päeva jooksul õigus tööandja esindajaga kohtuda ning ettepanekuid teha. 

Konsulteerimistulemuste põhjal otsustatakse lõplikult, mitu inimest koondatakse ja millal töölepingud lõpevad. Tööandja teavitab töötukassat teist korda, esitades täpsustatud andmed ning konsulteerimise info. Seejärel annab tööandja töötajatele ülesütlemisavaldused ning 30 kalendripäeva möödudes tohib tööandja töölepingud lõpetada. 

Alloleval joonisel on kujutatud tööandja tegevust töölepingute kollektiivsel ülesütlemisel. 

 

Joonisel on kujutatud tööandja tegevust töölepingute kollektiivse ülesütlemise korral.

Was this information useful?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)