Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa ja Nitroferti kohtumisel lepiti kokku edasised tegevused koondatavate töötajate abistamiseks

Prindi

Lisatud 16.07.2015 | Uuendatud 30.07.2015

16.07 toimus töötukassa ja Nitroferdi esindajate esimene kohtumine. Kohtumise eesmärk oli saada esmane ülevaade koondatavatest töötajatest ning arutada läbi edasised tegevused.

 

Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahki sõnul vältas kohtumine üle kahe tunni ja kulges töises õhkkonnas, kus mured said kuulatud ja esmased lahendused pakutud. Teelahk lisas, et tänane kohtumine kestis just nii kaua, kuniks kõik küsimused vastuse said. AS Nitroferdi poolt osales kohtumisel paarkümmend inimest, sealhulgas juhtkond, tsehhijuhatajad ja ametiühingu usaldusisik. Töötukassast võtsid osa Ida-Virumaa osakonna ja Jõhvi büroo juhatajad, koondamistele reageerimise peaspetsialist ja Jõhvi büroo juhtivkonsultant ja tööandjate konsultant.

Lepiti kokku, et augustist alates viib töötukassa läbi koondatavatele töötajatele infotunde ja tööotsingu töötube ettevõttes kohapeal ning neid korraldatakse nii palju, kui vajadust on.

„Augusti lõpupoole teeme Nitroferdis mini-töömessi, kuhu kutsume tööandjad, kellele on pakkuda koondatavatele sobivaid töökohti. Juba praegu on meiega ise ühendust võtnud mitmed ettevõtted, kes otsivad töötajaid ja soovivad koondatavatele tööd pakkuda – nt VKG, Japs M.V.M, Horizon Tselluloosi ja Paberi AS. Usun, et  mini-töömessile tuleb kokku vähemalt kümmekond tööandjat oma tööpakkumistega,“ kõneles Teelahk.  

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul arvestab töötukassa oma tegevuste ja eelarve planeerimisel võimalike suuremate koondamiste või muude ootamatute tööturu arengutega.

„Töötukassa on valmis koondatavatele töötajatele pakkuma igakülgset abi vastavalt igaühe individuaalsetele vajadustele. Meil on olemas inimesed, oskused ja rahalised võimalused vajaliku abi osutamiseks,“ sõnas Paavel.

8. juulil  teatas AS Nitrofert  töötukassale kõigi 426 töötaja koondamisest. Koondatavate töölepingud lõpevad septembri ja oktoobrikuu jooksul.

 

TAUSTAINFO

 

Millist abi töötukassa koondatavatele töötajatele pakub?

Tavapäraselt koondamiste puhul töötukassa jagab koondatavatele töötajatele igakülgset infot, otsib ja vahendab tööpakkumisi, korraldab võimalike tööandjatega kohtumisi ja ettevõtete külastusi, võimaldab karjäärinõustamist, nõustab/juhendab tööotsinguid, viib läbi tööotsingu töötube või tööklubi.

Koondamisteade käes, võib töötaja end soovi korral töötukassas registreerida koondamisteatega tööotsijana ja saada oma konsultandi, kelle juures nõustamisel käia. Lisaks karjäärinõustamisele, tööotsingu töötoas või tööklubis osalemisele ja individuaalsele nõustamisele töötukassa konsultandi juures on koondamisteatega tööotsijal vajadusel õigus juba enne töösuhte lõppu kasutada järgmiseid teenuseid: tööturukoolitus (erialaoskuste, arvuti-, keele- ja ettevõtluskoolitused), kvalifikatsiooni saamise toetamine (hüvitame kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide, nt kutse- ja pädevus-tunnistuste, sertifikaatide, juhilubade jms saamisega seotud kulu), tööpraktika, proovitöö, nõustamine (nt psühholoogiline ja võlanõustamine), ettevõtlusega alustamise toetus äriplaani alusel. Teenuste osutamine jätkub ja laieneb pärast töösuhte lõppu töötuna registreeritud inimestele.  

 

Esialgne info Nitroferti koondatavate kohta:

 • Koondatakse 426 inimest
 • Mehi ja naisi on peaaegu võrdselt
 • 149 töötajat on nooremad kui 50 aastat
 • 147 töötajat on vanuses 51-59
 • 104 töötajat on vanuses 60-65
 • 47 töötajat on vanemad kui 65 aastat.
 • Enamik töötajaid on pikaajalise staažiga: 276 koondataval on tööstaaži 10 – 20 aastat.
 • 173 koondatavat on pensionärid.  

 

Viimaste aastate suuremad koondamised Ida-Virumaal:

 • 2015 – AS Nitrofert
 • 2014 – Viru Keemia Grupp, Voka KT OÜ, SA Ida-Virumaa Kiirabi
 • 2013 – AS Eesti Energia Tehnoloogiatööstus, AS Eesti Energia Kaevandused

 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)