Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Tööandjate nõustamine ja teavitamine

Prindi

Lisatud 31.12.2015 | Uuendatud 12.06.2020

Teavitame ja nõustame tööandjaid, kellel on valmisolek tööle võtta või kes on juba tööle võtnud erivajadustega inimesi, kuid vajavad teadmisi ja nõuandeid, kuidas neid toetada. 

Tööandjate teavitamist ja nõustamist on võimalik läbi viia maakondlike või ettevõttepõhiste teavitusüritusena või individuaalnõustamistena.

  • Individuaalnõustamist viiakse läbi ühele tööandjale ühe inimese erivajaduse toetamiseks, kaasates vajadusel ka kogemusnõustajaid, viipekeele- või kirjutustõlke, vastava erivajaduse spetsialiste (arste, psühholooge, nõustajaid jt) või teisi spetsialiste.
  • Ettevõttepõhist teavitusüritust viiakse läbi ühele või mitmele sarnaste valdkondade/ -kogemustega tööandjatele, vastavalt tööandja soovile ja vajadusele, eesmärgiga vähenenud töövõimega inimeste tööle rakendamisel ja töötamisel tekkivaid võimalikke takistusi ennetada ja lahendada läbi kogemuste jagamise. Vajadusel kaasatakse ka kogemusnõustajat või muud spetsialisti
  • Maakondlikke teavitusüritusi korraldatakse mitmele erinevale tööandjale antud maakonnas, kes vajavad teadmisi ühest või mitmest erivajadusest ja vähenenud töövõimega inimeste toetamisest töökohal. Maakondlikud teavitusüritused on avatud kõikidele tööandjatele, ürituse info on avalik. Teavitusüritus toetab eelkõige esmaste takistuste ületamist, mis võivad tekkida vähenenud töövõimega inimestega suhtlemisel ja tema töö juhendamisel. Lisaks antakse teavitusüritusel praktilisi teadmisi erinevate puudespetsiifiliste takistuste kõrvaldamisest töö situatsioonis. Teavitusürituste toimumise kohta on võimalik rohkem infot leida siit.

Teavitusürituse või individuaalnõustamise läbiviimiseks enda ettevõttes või asutuses pöörduge palun tööandjate nõustajate poole, kelle kontaktid leiate siit: tööandjate nõustajate kontaktid.

Tööandjate nõustamise kohta saate rohkem teada, kui vaatate allolevat videot:

 

Was this information useful?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)