Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Proovitöö

Prindi

Lisatud 18.09.2013 | Uuendatud 30.12.2015

Proovitöö annab võimaluse teile pakutaval töökohal töötamist eelnevalt proovida. Tööandjale annab proovitöö enne töölepingu sõlmimist kinnituse, et kandidaat on sobiv. 

Proovitöö kestab ühe päeva ning teenusel osalemine peab kindlasti olema enne proovitöö toimumist töötukassaga kokku lepitud. Selleks teavitage oma konsultanti, millal ja millises ettevõttes proovitööl osalemine on teil kokku lepitud.

Töötukassa ei korralda proovitööd, kui

  • kandideerite töökohale, mida töötukassa ei vahenda
  • olete varem sama tööandja juurde samale ametikohale kandideerides proovitöö läbinud või selle tööandja juures samal ametikohal töötanud või olnud tööpraktikal. 

Proovitööl osaletud päevade eest on teil õigus saada sõidu- ja majutustoetust  järgmistel tingimustel:

  • olete proovitöö toimumise ajal töötuna arvel;
  • teie elukoht asub proovitöö toimumise kohast vähemalt 500 meetri kaugusel;
  • te kandideerite töötukassale vahendada antud vabale töökohale; 
  • te esitate tööandja täidetud proovitöö osavõtulehe 30 päeva jooksul pärast proovitööl osalemist. 

Proovitöö osavõtulehe saate oma konsultandilt. Kui saate proovitöö tulemusel tööle ega vaja töö leidmiseks enam töötukassa abi, võite tööandja poolt (digitaalselt) allkirjastatud osavõtulehe tuua või saata tava- või e-postiga töötukassa esindusse.

Vähenenud töövõimega isikutele osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale"  alusel.

Was this information useful?


More information
Did you know ...

kui tööandja sõlmib  teiega proovitöö kestel töölepingu, tuleb sellest töötukassale esimesel võimalusel teada anda ja teie töötuna arvelolek lõpetatakse.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)