Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Hüvitise taotlemine ja määramine

Prindi

Lisatud 03.10.2013 | Uuendatud 28.12.2017

Töötuskindlustushüvitise avalduse saate esitada endale sobivas töötukassa osakonnas või e-töötukassa kaudu.

Töötuskindlustuse taotlemisel töötukassa osakonnas tuleb teil esitada avaldused töötuna arvelevõtmiseks ja töötuskindlustushüvitise taotlemiseks ning lisada isikut tõendav dokument. 

Kui olete enne töötuna arvelevõtmist töötanud Eestis ning teie töösuhe on lõppenud peale 01.07.2014, võtab töötukassa aluseks töötamise registri andmed. Kui töötamise andmed ei kajastu töötamise registris, on töötukassal õigus nõuda täiendavaid dokumente.

Töötuskindlustushüvitise taotlemisel e-töötukassa kaudu tuleb teil täita elektroonselt avaldused töötuna arvelevõtmiseks ja töötuskindlustushüvitise taotlemiseks. 

Töötuna arvelevõtmise avaldust ja töötuskindlustushüvitise avaldust saate esitada, klikates järgnevatel linkidel:

Kui olete hüvitise taotlemise avalduse koos nõutavate dokumentidega esitanud, otsustab töötukassa teie õiguse hüvitisele hiljemalt kahe nädala jooksul pärast avalduse esitamist.  Otsus saadetakse teile  elektrooniliselt või saate selle kätte töötukassa osakonnast viie päeva jooksul otsuse tegemisest arvates .  

Teie kindlustusstaaži arvestus lõpetatakse ja staaž loetakse nulliks päevast, mil teile määratakse töötuskindlustushüvitis. Kui asute uuesti tööle, algab ka kindlustusstaaži arvestus uuesti.

Was this information useful?


More information
Terminology
Tööandja tõend kindlustatule

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)

logo_eures01.png