Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

"Meeskonnaga liitub erivajadusega töötaja" - koolitused tööandjatele kuues Eesti maakonnas

Prindi

Lisatud 27.10.2016 | Uuendatud 27.10.2016

Koolitused toimuvad  Valgamaa, Põlvamaa, Lääne-Virumaa, Pärnumaa, Harjumaa ja Võrumaa tööandjatele ning programm on koostatud vastavalt piirkonna eripärale ja vajadustele. Esimene koolituspäev toimub täna, 27. oktoobril Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses.

 

Koolitused toimuvad  Valgamaa, Põlvamaa, Lääne-Virumaa, Pärnumaa, Harjumaa ja Võrumaa tööandjatele ning programm on koostatud vastavalt piirkonna eripärale ja vajadustele. Esimene koolituspäev toimub täna, 27. oktoobril Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses.

„Ajal, mil  töökätest on suur puudus, on erivajadustega inimese värbamine ja tema  töötamise toetamine igati kasulik nii tööandjale, inimesele endale kui ühiskonnale tervikuna. Paljud tööandjad on juba praegu palganud vähenenud töövõimega inimesi. Pakutav koolitus valmistab tööandjat paremini ette erivajadustega inimeste värbamiseks ja vähendab kolleegide hirme, mis on meie kogemuse kohaselt sageli  tingitud teadmatusest“, ütles  koolituse korraldaja, töötukassa tööandjate teenuste peaspetsialist Külliki Bode.

Koolituspäeval räägitakse, kes on erivajadusega  inimene, milline  on erivajadusi arvestav töökeskkond ja millist abi saab tööandja töötukassast. Koolitusel osalejad saavad proovida, mis tunne on olla ratastoolis, kuidas suhelda kurdina, liikuda pimedana, juhendada intellektipuudega või psüühikahäirega inimest.

Varem sarnasel koolitusel osalenud AS Kaubamaja arendusspetsialisti Jana Haugase sõnul oli koolitus oli väga praktiline ja avardas osalejate silmaringi. „Meile meeldis, et koolitajateks olid erivajadusega või selle teemaga igapäevatöös kokku puutunud   inimesed, kes rääkisid väga eluliselt ning kõik meie  küsimused said vastused", ütles Haugas.

Koolitust aitavad töötukassal läbi viia  koolitusspetsialistid ja kogemusnõustajad Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidust, Eesti Vaimupuudega Inimeste Tugiliidust ja teistest erivajadustega inimestega tegelevatest organisatsioonidest.

Koolituse kava leiate: koolituspäevad tööandjatele

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)

logo_eures01.png