Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa uued teenused aitavad ennetada töötuks jäämist ja toetavad tööandjaid töötajate oskuste arendamisel

Prindi

Lisatud 07.11.2016

Töötukassa nõukogu kiitis heaks uue tööhõiveprogrammi eelnõu. Uue tööhõiveprogrammiga aastateks 2017–2020 laiendatakse alates 1. maist 2017 töötukassa pakutavate teenuste ringi. 

Töötukassa nõukogu esimehe, tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski sõnul tingis pakutavate teenuste valiku laienemise asjaolu, et lisaks töötute tööle aitamisele tuleb riigil hoolitseda nende eest, kes seni küll veel töötavad, ent kel on puuduva kvalifikatsiooni, aegunud oskuste või tervise tõttu põhjust karta töötuks jäämist või kelle oskused ei võimalda majanduse struktuurimuudatustega kaasa minna ja on takistuseks nende sissetulekute kasvatamisel. „Niisamuti tuleb meil enam toetada ettevõtteid, kellel napib kvalifitseeritud tööjõudu. Tegu on põhimõttelise muutusega seniste tööturuteenuste osutamisel,“ lausus Ossinovski.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paaveli sõnul laieneb töötukassa tegevusvaldkond  töötavatele inimestele ja tööandjatele suunatud teenuste läbi oluliselt ning võimaldab senisest märksa paremini tööturul toimuvat positiivselt mõjutada. „Vajadust uute teenuste järele kinnitab meie pikaajaline kogemus ning  me valmistasime uusi meetmeid  ette koos tööandjate ja töövõtjatega.  Plaanitud mahus ümber-ja täiendusõpet  töötavatele inimestele Eestis seni ei pakutud ei ole ning uued teenused täiendavad nii teiste avaliku sektori asutuste kui ka tööandjate endi tegevusi töötajate koolitamisel.“, ütles Meelis Paavel.                                                                                                                                          

Töötust ennetavad meetmed on töötajate täiendus- ja ümberõpe koolituskaardiga, tasemeõppes osalemise toetus ja koolitustoetus tööandjale töötajate värbamiseks ja arendamiseks. Uusi tööturuteenuseid pakutakse töötajate ja tööandjate individuaalsetest vajadustest lähtudes.

 2017. aastal on plaanis investeerida töötajate oskuste arendamisse 3,6 miljonit eurot, järgnevatel aastatel vastavalt 15,5 miljonit, 18,9 miljonit ja 20,4 miljonit eurot.

 Uutest võimalustest saate pikemalt lugeda töötukassa juhatuse liikme Reelika Leetmaa artiklist:  https://www.tootukassa.ee/uudised/tootukassalt-tootajale-uued-voimalused-oskuste-taiendamiseks

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)