Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa nõukogu kinnitas järgmise aasta eelarve

Prindi

Lisatud 09.12.2016

Tänasel koosolekul kinnitas nõukogu ühehäälselt töötukassa järgmise aasta eelarve, mille kohaselt planeeritakse töötukassa kuludeks 2016. aastal 320,8 miljonit eurot ja tuludeks 345,4 miljonit eurot.

Vastavalt prognoosile laekub kindlustusmaksetest töötajate sihtfondi 111,3 miljonit eurot ja tööandjate sihtfondi 59,9  miljonit eurot.

Töötuskindlustushüvitisteks näeb eelarve ette 48,2 miljonit, koondamishüvitisteks 13,1  ning tööandja maksejõuetushüvitisteks 4,2 miljonit eurot. Hüvitistelt makstakse sotsiaalmaksu 11,6 miljonit eurot. Töötukassa tegevuskuludeks on eelarves 38,8 miljonit eurot.

Tööturuteenustele on järgmiseks aastaks planeeritud 52,5 miljonit eurot, sealhulgas 17,9 miljonit Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist ja 0,6 miljonit Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondist.

Kulud kindlustushüvitistele, toetustele ja tööturuteenustele on kokku 282 miljonit eurot. Võrreldes käesoleva aastaga kasvavad kulud hüvitistele ja teenustele 133 miljoni euro võrra. 

Töötukassa nõukogu esimehe, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on saabuv 2017. aasta töötukassale murrangulise tähtsusega. “Lõppev aasta on olnud kahtlemata tegus, sest Ida-Virumaa suurkoondamiste järel on tulnud operatiivselt hakkama saada töötute hulga plahvatusliku tõusuga selles piirkonnas ja töötada välja erimeetmed tööpuuduse kiireks leevendamiseks. Ent uus aasta on veelgi ambitsioonikam, sest lisanduvad uutmoodi teenused ka töötavale inimesele, et nende võimalikku tööturult väljalangemist ennetada,” rääkis Ossinovski.

"Lisanduvate teenustega töötajatele ja tööandjatele on meil edaspidi võimalik tööturu muutustele ennetavalt ja tõhusalt reageerida," ütles töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel. "Täismahus käivituv töövõimereform toob meile järgnevatel aastatel erivajadusega inimesed, et hinnata oma töövõimet ja saada tuge tööelus osalemiseks. Oleme selleks valmistunud  ja tahame olla neile partneriks muutusega kohanemisel," lisas Paavel.

Lisaks eelarvele kinnitati töötukassa 2017. aasta aastaplaan ning täpsustati töötukassa arengukava.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist. Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)