Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Tööjõuvajaduse baromeeter aitab kokku viia inimesed ja töökohad

Prindi

Lisatud 17.01.2017 | Uuendatud 17.01.2017

16. detsembril tutvustas töötukassa tööjõuvajaduse baromeetrit, millega prognoositakse, millistel ametialadel on tööturul tööjõu ülejääk, puudus või tasakaal. 

Töötukassa tööjõuvajaduse baromeetri prognoos on lühiajaline ning seda hakatakse koostama kaks korda aastas. Baromeeter annab  operatiivse ülevaate tööjõuvajadusest regionaalsel tasandil ning täiendab  majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja Kutsekoja pikaajalisi kogu Eestit hõlmavaid tööjõuvajaduse prognoose.

„Ühest küljest annab baromeeter vajalikku infot töötukassale, et inimesi ja töökohti paremini kokku viia. Teisalt võiks sellest kasu olla kõigil inimestel tööalaste valikute tegemisel ja tööandjatel oma tegevuste planeerimisel,“ ütles töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel.

Tööjõuvajaduse prognoosi koostavad töötukassa maakondlikud osakonnad, kaasates vajadusel ka teisi eksperte. Täname koostööpartnereid, kes seekordses tööjõuvajaduse hindamisprotsessis osalesid: CV Online, Läänemaa Arenduskeskus ja SA Tuuru.

Esimeses etapis on baromeeter kättesaadav kaardirakendusena, tulevikus lisanduvad tabelkuju ja postrid. Baromeetri leiab veebiaadressilt www.tootukassa.ee/baromeeter. Baromeeter on olemas ka vene- ja ingliskeelsena.

Baromeeter annab näiteks sellist teavet: poemüüjate pakkumise ja nõudluse vahelise tasakaalu hinnang maakondade lõikes.

Baromeeter annab näiteks sellist teavet: poemüüjate pakkumise ja nõudluse vahelise tasakaalu hinnang maakondade lõikes. 

 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist. Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)