Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa nõukogu esimeheks valiti Peep Peterson ja kinnitati 2016. aasta majandusaasta aruanne

Prindi

Lisatud 07.04.2017 | Uuendatud 07.04.2017

Täna toimunud Eesti Töötukassa nõukogu koosolekul valiti aastaseks perioodiks nõukogu uueks esimeheks Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson ja nõukogu kinnitas audiitori poolt märkusteta jäänud 2016. aasta majandusaasta aruande.

2016. aasta lõpuks oli töötukassa netovarade maht 694,3  miljonit eurot, millest 352,2 miljonit eurot moodustas töötuskindlustushüvitiste sihtfond, 172 miljonit eurot koondamise ja tööandja maksejõuetuse hüvitise sihtfond, 59,6 miljonit tööturuteenuste- ja toetuste sihtkapital,  68,5 miljonit eurot reservkapital ja 42 miljonit eurot 2016 aasta tulem.

Töötukassa nõukogu esimees Peep Peterson: „Võime töötukassa senise tegevusega tööotsijate ja tööpakkujate kokkuviimisel rahul olla. Ametiühingute ja tööandjate eestvedamisel valmistas töötukassa ette töötavatele inimestele suunatud teenused, millest inimesed saavad osa alates maikuust. Oluline on, et töötajate ja tööandjate poolt kogutud vahendid jõuavad tööturul keerulisemas olukorras olevate inimesteni – edaspidi saavad töötukassa toel oma oskusi täiendada ja kvalifikatsiooni tõsta näiteks erialase hariduseta, vähese eesti keele oskuse ja terviseprobleemidega inimesed.“

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul oli eelmine aasta töötukassale tegus: alustasime süvendatult erivajadustega inimestele suunatud teenuste pakkumisega ja suvel töövõime hindamisega. "Ida-Virumaal toimunud suurkoondamistele reageerides rakendasime esmakordselt regionaalseid tööturumeetmeid – selleks, et julgustada ettevõtjaid looma Ida-Virumaal uusi töökohti. Töötasime välja töötust ennetavad meetmed, millega saame toetada töötavate inimeste ümber- ja täiendusõpet ning mille rakendamist alustame maikuus".

2016. aastal laekus töötajate kindlustusmaksetest 103,5 miljonit eurot ja töötuskindlustushüvitistena maksis töötukassa välja 46,9 miljonit eurot.

Tööandjate kindlustusmaksetest laekus 55,7 miljonit ja hüvitistena maksis töötukassa koondamise ja tööandja maksejõuetuse sihtfondist välja 17,1 miljonit eurot.

Kokku oli töötuskindlustuse kulu (hüvitised, sotsiaalmaks hüvitistelt) eelmisel aastal 75,9 miljonit eurot.

Majandusaasta aruande leiate siit: majandusaasta aruanne 2016

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate tööelu.ee veebilehele

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)

logo_eures01.png