Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Kellele ja millises summas kulu hüvitatakse?

Prindi

Lisatud 01.05.2017 | Uuendatud 31.08.2020

Kvalifikatsiooni saamisega seotud kulu hüvitatakse, kui

  • töötate avalduse esitamise hetkel töölepingu või muu teenuse osutamiseks sõlmitud võlaõigusliku lepingu alusel või olete avalikus teenistuses;
  • teie koolituse läbimise eest on tööandjale makstud koolitustoetust või
  • te olete eelnevalt läbinud töötukassa poolt korraldatud vastava tööturukoolituse ning
  • ​olete sooritanud eksami  koolituse lõpetamisest kolme aasta jooksul positiivsele tulemusele. 

Kvalifikatsiooni saamisega seotud kulu hüvitatakse kuni 500 eurot kolme aasta jooksul.

Osutatavat tööturuteenust kaasrahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist.

Näited

  • 52 aastane töötaja läbis töötukassa kaudu harvesterioperaatori koolituse ning sooritas  positiivselt harvesterioperaatori kutseeksami. Töötukassa hüvitab töötajale kutseeksamitasu, mis 4. taseme kutseeksami puhul on 350 eurot. Kuna inimene ei ole varasemalt töötava inimesena kvalifikatsiooni saamisega seotud kulude hüvitamist taotlenud, siis saab ta vajadusel kolme aasta jooksul kasutada veel kuni 150 eurot.
  • Inimene osales töötuna keevitaja koolitusel aastas 2016. Vahetult pärast koolitust asus ta tööle ja sama aasta sees sooritas keevitaja I taseme kutseeksami positiivsele tulemusele. Kuna eksam toimus enne tööhõiveprogrammi rakendumist, siis töötukassa eksamikulusid ei hüvita.
  • Inimene osales töötuna veoautojuhi koolitusel. Koolitus lõppes oktoobris 2015. Seejärel käis ta töötukassa kulul C-kategooria sõidu- ja teooriaeksamil, kuid kukkus läbi. 2017 aastal sooritas ta eksami uuesti ning seekord positiivsele tulemusele. Kuna ta oli tööle asunud ning eksami positiivsele tulemusele sooritamine jäi koolituse lõpetamisest arvates kolme aasta sisse, hüvitab töötukassa eksami sooritamisega seotud kulu.
  • Inimene osales töötuna töötukassa toel C kategooria koolitusel, mis on vastav koolitus C kategooria juhtimisõiguse kulude (riigilõiv) hüvitamiseks. C-kategooria juhtimisõiguse koolituse läbimine ei anna aga õigust veoautojuhi pädevustunnistuse kulu hüvitamisele, isikul peab olema eelnevalt läbitud veoautojuhi ametikoolitus.
Was this information useful?


Did you know ...

Eelnevalt läbitud koolitus on vastav, kui kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamine on seotud läbitud täienduskoolitusel omandatud teadmiste ja oskuste tõendamisega.

Kvalifikatsiooni saamisega seotud kulu hüvitamise kolme aastast perioodi arvestatakse tagasiulatuvalt kulu hüvitamise otsuse tegemise kuupäevast.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)