Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa sõlmis koostöölepped AQ Lasertool OÜ ja Ruukki Products ASga

Prindi

Lisatud 22.11.2017

Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel allkirjastas 22. novembril Pärnumaal koostöölepped AQ Lasertool OÜ ja Ruukki Products ASga. Mõlemad lepped sõlmiti ettevõtetes kohapeal. AQ Lasertool OÜ poolt allkirjastas leppe juhatuse liige Rein Volt, Ruukki Products ASst prokurist Tarmo Rannak.

 

AQ Lasertool OÜ on AQ Group AB tütarettevõte, mis alustas Pärnumaal tegutsemist 2003. aastal.

Töötukassa Pärnumaa osakonna juhataja Gerli Metsa hinnangul on koostöö ettevõttega avatud ja läbipaistev, alati ollakse orienteeritud lahenduste leidmisele. „AQ Lasertool on töötukassa abiga otsinud erinevaid spetsialiseeritud töötajaid. Rakendatud on töökohapõhist õpet ja kasutatud palgatoetuse teenust. Hindame ettevõtte valmisolekut pakkuda väljaõpet ja tööd ka vähenenud töövõimega inimestele, hinnates iga töötaja võimekust tööülesandeid täita personaalselt ning toetades oskuste ja vilumiste omandamisel,“ rääkis Mets.

AQ Lasertool OÜ personalijuht Janne Eljas toob välja, et töötukassa on ettevõtte jaoks koostööpartner, kellelt saab professionaalset abi ja nõustamist töötajate värbamise ja tööturuteenuste osas. On olnud mitmeid edukaid koostööprojekte, näiteks osalemine töömessidel, ettevõtte külastused tööotsijatega, osalemine avatud uste päeval, mille tulemusena on ettevõte leidnud uusi töötajaid.

AQ Lasertool OÜ Pärnumaa tootmisüksuse põhitegevuseks on metallist komponentide ning koostude tootmine rahvusvahelistele koostööpartneritele erinevates tööstusharudes nagu auto-, energeetika- ning rongitööstus. Lisaks on ettevõttel tootmisüksused Harjumaal Viimsis ja Jüris. Ettevõttes töötab ligi 370 inimest. AQ Lasertool OÜ on aastatel 2009 ja 2012 pälvinud tiitli „Pärnumaa parim ettevõte" ning olnud 2014. aastal "Pärnumaa vastutustundlik ettevõtja." Lisaks on ettevõte Äripäeva Masina- ja metallitööstuse 2010/2015 TOPis III,  2013. aastal I kohal.

Ruukki Products AS teenindab ärikliente ja tarbijaid ehitusvaldkonnas. Ettevõte tarnib Ruukki kaubamärgi all energiatõhusaid ehitus-ja katusetooteid ning -teenuseid kavandamisest kuni paigaldamiseni välja. Katusetoodete kliente teenindatakse lisaks Ruukki Expressi katusekeskustes.

Gerli Metsa sõnul hindab töötukassa ettevõtte valmisolekut pakkuda töökohapõhise väljaõppe võimalust ka vähese töökogemusega noortele ja terviseprobleemidega inimestele. „Läbi koostöö aitame kaasa inimeste oskuste arendamisele, uute võimaluste tekkimisele, tööotsijate jõudmisele tööturule. Kaasame ettevõtte töötajaid tööturuteemalistele infopäevadele, koolitustele, töömessidele, samuti oleme korraldanud ettevõtte külastusi, kuhu oleme kaasanud tööotsijaid – aitame leida töötajaid. Koostöö personalijuhiga on olnud väga professionaalne ning avatud. Ettevõte on orienteeritud lahenduste leidmisele ning tuleb alati kaasa uute võimaluste proovimisega. Samuti on alati oldud valmis pakkuma erinevatele sihtgruppidele sobivat tööd,“ rääkis Mets.

Ruukki Products AS personalijuht Inna Anson kinnitab samuti, et koostöö töötukassaga on aastate jooksul kujunenud väga sujuvaks. „Töötukassaga on hea koostööd teha. Eelkõige seetõttu, et saab professionaalset abi ja nõustamist tööturu teenuste, koolituste, töötajate värbamise ja muu osas. Koostöös oleme leidnud mitmeid tublisid töötajaid. Tulevikus ootame, et töötukassa jagaks piirkondlikult oma partneritele veelgi enam infot tööturu trendidest, muutustest, kavandatavatest koolitustest jms,“ rääkis Anson.

Täna sõlmitud koostöölepped on töötukassa jaoks 37. ja 38.  Koostöölepete sõlmimist alustas töötukassa 2012. aastal ja eesmärk on jõuda koostöölepeteni kõigi põhivaldkondade suurte ettevõtetega.

Meelis Paavel ja AQ Lasertool OÜ juhatuse liige Rein Volt
Meelis Paavel ja Rein Volt

Meelis Paavel ja Ruukki AS prokurist Tarmo Rannak
Meelis Paavel ja Tarmo Rannak

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist. Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)