Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Uudiskiri veebruar 2018

Prindi

Lisatud 19.02.2018

Head tööandjad ja koostööpartnerid,

Nägin ühes organisatsioonis, kuidas kena ülikonnas noormees tuli asutuse andmekaitse kasti tühjendama. Teda abistas valge kepp. Tundus kindla peale minek – konfidentsiaalsete andmete hävitamisega tegeles pime inimene.

Ühes  saekaatris, kus sain liikuda talumatu müra tõttu vaid kõrvaklappides, märkasin kahte töötajat, kes omavahel suhtlemiseks kasutasid kurtuse tõttu viiplemist. Suurepärane – tööle olid valitud inimesed, kellel polnud müraga seoses ühtegi pretensiooni. Nende randme ümber olev pael andis neile vibreerides märku, kui midagi oli juhtunud ja tuli evakueeruda.

Norras nägin, kuidas puhkemajanduses hoolitsesid telkimisplatside eest Downi sündroomiga inimesed. Muide, nad liikusid autoga ja omasid juhtimisõigust.

Hea tööandja, praegu on just paras aeg oma kabinetist tõusta ja teha üks ring oma ettevõttes ning vaadata, kas kõik, mida Sa oled seal korraldanud ja otsustanud, on ikka tõhus, efektiivne, kaasaegne ning ühiskonda rikastav ja arendav.

Eesti Töötukassa tunnustas jaanuaris 2017 aasta parimaid partnereid, kellest saab käesolevas uudiskirjas lugeda. Ennekõike jäävad silma ettevõtted, kes proovivad midagi uut. Tore oleks just Teie ettevõttele järgmine tunnustus üle anda.

Aasta suurim tööandjate ja tööotsijate kohtumine, „Töö- ja karjäärimess 2018 – uued võimalused“  on juba 24.aprillil ning enne seda, 8.märtsil, soovitan väga tulla meie Kvartali büroosse tööandjate teabepäevale.

 

Soovin rõõmsat vabariigi sünnipäeva,

kohtumisteni!

Jane Väli

Eesti Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja

Tartumaa parimad tööandjad 2017. aastal

Töötukassa tunnustas 18. jaanuaril juba kuuendat korda tööandjaid, kohalikke omavalitsusi ja koostööpartnereid, kellega on tehtud tõhusat koostööd inimeste tööle aitamisel. Parimate partnerite nimetamisel said kaasa rääkida kõik töötukassa maakondlikud osakonnad. Tunnustuse sai ka parim töötukassa toel 2017. aastal tegevust alustanud ettevõte.

Tartumaa „Töö- ja karjäärimess 2018 – uued võimalused“

Kuuendat aastat järjest toimub Eesti töötukassa poolt korraldatav maakondlik Tartumaa töömess. Mess leiab aset 24. aprillil kell 10.00-15.00 Tartus Dorpat Konverentsikeskuses (TASKU keskuse IV korrusel, Turu 2). Nimeks on messil sellel aastal „Töö- ja karjäärimess 2018 – uued võimalused“.

Karjäärinõustamise uudised – tööta ja õpi!

2017. aasta 1. mail alustas töötukassa töötust ennetavate teenuste pakkumisega. Töötust ennetavad teenused on mõeldud töötajatele, kes vajavad tuge töökoha vahetamisel või tööl püsimisel oskuste puudumise või aegumise tõttu; samuti tööandjatele, et toetada neid vajalike oskustega tööjõu leidmisel ja ettevalmistamisel ning ümberkorralduste läbiviimisel.

Tööandjate edulood vähenenud töövõimega inimeste värbamisel

Tartu ühes suures tootmisettevõttes töötab kolm vaegkuuljast kondiitrit. Töötukassa ja asutuse koostöös selgitati välja abivahendite vajadus, mis ühest küljest aitaksid teha kõiki töölõike võrdselt teiste töötajatega ja teisest küljest lihtsustaksid tööd tulenevalt nende inimeste erivajadusest. Ühiselt jõuti selleni, et kolleegidega suhtlemist toetaksid tahvelarvuti kasutamine, ahjude ja välisukse kella jälgimisele aitaksid kaasa spetsiaalsed seadeldised (vibroalarmid). Saadud abivahendid tahvelarvuti ja vibroalarmid aitavad kolmel vaegkuuljast töötajal panustada töösse võrdselt teistega. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist. Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)