Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Karjäärinõustamise uudised – tööta ja õpi!

Prindi

Lisatud 19.02.2018

2017. aasta 1. mail alustas töötukassa töötust ennetavate teenuste pakkumisega. Töötust ennetavad teenused on mõeldud töötajatele, kes vajavad tuge töökoha vahetamisel või tööl püsimisel oskuste puudumise või aegumise tõttu; samuti tööandjatele, et toetada neid vajalike oskustega tööjõu leidmisel ja ettevalmistamisel ning ümberkorralduste läbiviimisel.

Seoses töötust ennetavate meetmetega on töötukassa karjäärinõustajad olnud hõivatud töötavate inimeste koolituste ja tasemeõppe toetusega. Teenuse raames toetame eelkõige inimesi, kes on jäänud tööturul raskesse olukorda hariduse puudumise tõttu. Seega on meie sihtgrupis üle 50 aastased, kõrg- või kutsehariduseta, eesti keele oskuseta (kellele hüvitame eesti keele kursuseid) ja terviseprobleemidega inimesed. Üle 50 aastaseid ja erihariduseta inimesi toetame aga vaid neil koolitustel ja tasemeõppe kavadel, mille kohta Kutsekoja OSKA uuringud ütlevad, et seal on lähiajal näha tööjõupuudust. Täpsemalt saab toetatavate valdkondade kohta ülevaate töötukassa portaalist

Populaarseimad koolitused üle Eesti on olnud eesti keele kursused. Oleme hüvitanud kursuseid tasemetel A1 - C1. Õppijad on toonud välja, et eesti keelt on vaja kodakondsuseksami sooritamiseks, ametinõuete täitmiseks, aga ka selleks, et olla tööturul konkurentsivõimeline ja suhelda kolleegidega. Eesti keele koolituste taotlejad peavad töötama töölepingu alusel ning nende eelmise aasta keskmine kuusissetulek peab jääma alla mediaansissetuleku (2017. a oli see 788 €).

Kui teie töötajate seas on neile tingimustele vastavaid huvilisi või kelle emakeel ei ole eesti keel ja keeleoskused tahaksid lihvimist, võib võtta ühendust karjäärinõustaja Anne Kaaberiga anne [dot] kaaber [ä] tootukassa [dot] ee

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)