Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Tööandjate edulood vähenenud töövõimega inimeste värbamisel

Prindi

Lisatud 19.02.2018

Tartu ühes suures tootmisettevõttes töötab kolm vaegkuuljast kondiitrit. Töötukassa ja asutuse koostöös selgitati välja abivahendite vajadus, mis ühest küljest aitaksid teha kõiki töölõike võrdselt teiste töötajatega ja teisest küljest lihtsustaksid tööd tulenevalt nende inimeste erivajadusest. Ühiselt jõuti selleni, et kolleegidega suhtlemist toetaksid tahvelarvuti kasutamine, ahjude ja välisukse kella jälgimisele aitaksid kaasa spetsiaalsed seadeldised (vibroalarmid). Saadud abivahendid tahvelarvuti ja vibroalarmid aitavad kolmel vaegkuuljast töötajal panustada töösse võrdselt teistega. 

Projekteerimisega tegelev firma sai töötaja jaoks vajaliku kõrgust reguleeriva laua ja toestatud tooli. Töö eeldab inimeselt enamasti arvutiga töötamist, mistõttu abivahendeid kasutades on töötaja töövõime oluliselt paranenud ja ta suudab kauem ning efektiivselt oma tööülesandeid täita.

Klientidega tegelev töötaja kasutab igapäevaselt palju arvutit. Töötukassa poolt saadud ergonoomiline arvutihiir hoiab ära käe liigse väsimise ja valutamise. Tööandja omalt poolt toetas reguleeritava kõrgusega lauaga.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)