Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tasuta nõustamine tööandjale: millega tuleb arvestada, kui meeskonnas on erivajadusega töötaja?

Prindi

Lisatud 20.02.2018

Kui kollektiivi on tööle asumas inimene, kelle erivajadusega tulevased kolleegid pole varem kokku puutunud, saab töötukassa nõustaja tulla ettevõttesse ning juhendada, kuidas uut töötajat kõige paremini toetada. Nõustaja jagab teadmisi näiteks kuulmis-, nägemis-, liikumis- või intellektipuudest ning psüühilisest erivajadustest. Lisaks nõustame töökollektiive ka abivahendite ja kohanduste osas.

Samal ajal töötab pea igas kollektiivis juba praegu erinevate erivajadustega inimesi, kelle toetamiseks ja mõistmiseks ei pruugi kolleegidel  olla vajalikke teadmisi. Oskus märgata ja õigesti abistada on toimiva meeskonnatöö võtmepädevuseks. Nõustamise raames tutvustatakse, milline on erivajadusi arvestav töökeskkond, kuidas töökaaslastega paremini suhelda, mida saab igaüks teha, et meeskonna dünaamika toimiks sujuvalt.

Teeme ka töökeskkonna kaardistamisi, mis tähendab seda, et külastame teie ettevõtet ja nõustame, milliste erivajadustega inimesed saaksid ja suudaksid teil töötada.

Soovime eelkõige, et inimene saaks tööle enda oskuste ning kompetentside tõttu, mitte sellepärast, et ta on erivajadusega ning esindab nõrgemat ühiskonnagruppi. Kõigepealt tuleb näha inimest, tema tugevusi ja väärtust, seejärel vaatame, kuidas võimalikest erivajadusest tulenevalt saab teda töökohal toetada.

Kui teie ettevõtte töötajad vajavad nõustamist ühe või mitme erivajaduse osas, siis Eesti Töötukassa nõustajad saavad teid aidata. Nõustamise kokku leppimiseks võtke ühendust tööandjate konsultantidega:

 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)