Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Mida töötukassa teeb selleks, et isikuandmeid töödeldaks turvaliselt

Prindi

Lisatud 13.07.2018 | Uuendatud 27.09.2019

Töötukassa järgib isikuandmete töötlemisele kehtivaid õigusakte: Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrus (EL) 2016/679, mis käsitleb inimese õigusi ja asutuste õigusi ja kohustusi seoses isikuandmete kaitsega, isikuandmete kaitse seadus ja avaliku teabe seadus.

Töötukassal on andmetele vastava turvalisuse taseme tagamiseks võetud kasutusele töökorralduslikult, tehniliselt ja füüsiliselt parimad võimalikud meetmed tagamaks isikuandmete nõuetekohast töötlemist.

Infosüsteemides töödeldavatele andmetele piisava tasemega turvalisuse tagamiseks rakendame ISKE põhimõtteid.

Töötukassa töötleb isikuandmeid lähtudes õiguspärasuse, eesmärgipärasuse ja minimaalsuse põhimõttest ehk kasutame teenuste osutamiseks vaid selleks vajalikke ja ettenähtud andmeid.

Infosüsteemides olevaid isikuandmeid varundatakse, et oleks võimalik andmeid vajadusel taastada. Infosüsteemides tehtavaid toiminguid logitakse, et oleks võimalik kontrollida, kes, mis ajahetkel ja mis eesmärgil toiminguid infosüsteemides teostas. Töötukassa töötajatel on õigus infosüsteemides isikuandmeid töödelda vaid vastavalt oma ametikoha ülesannete ulatuses.

Töötukassa klienditeeninduse üldruumides ja töötukassa ruumidesse sisse- ning väljapääsude juures võib töötukassa kasutada videokaameraid klientide ja töötajate turvalisuse ning töötukassa vara säilimise tagamiseks. Klientide teavitamiseks paigaldatakse videovalve kasutamise kohta vastav silt. Videovalve pilti on õigus vaadata üksnes vastavate õigustega töötajal. Videovalve pilti säilitatakse 60 päeva.

Töötukassa salvestab infotelefoni 15501 telefoniteenindusel ja töötukassa maakondlike osakondade ning büroode infolaua telefoniteenindusel kliendi telefoninumbri ja kõne. Kõnede salvestusest teavitatakse enne kõne algust. Kõnede salvestusi säilitatakse kuni 3 kuud. Töötukassa võib analüüsida salvestatud kõnesid teenuste paremaks korraldamiseks.

Isikuandmeid säilitame töötukassa dokumentide loetelus ja õigusaktides (nt andmekogude põhimäärused) määratud tähtajani (erandid vt allpool isikuandmete töötlemine nõusoleku alusel). Kui Teil on e-töötukassasse sisselogimiseks loodud isiklik parool, saate selle ise kustutada või see kustub ise juhul, kui Te pole parooliga sisselogimist poole aasta jooksul kasutanud. 

Was this information useful?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)