Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Tööjõubaromeeter – taktikaline abimees tööandjale

Prindi

Lisatud 19.09.2018 | Uuendatud 19.09.2018

Tööjõuvajaduse baromeetrit on koostatud töötukassa poolt juba mitmeid kordi. Millist kasu saavad sellest tööandjad, on järgnevalt põhjalikumalt selgitatud.

Eesti Töötukassa kodulehel on leitavad andmed Eesti maakondade tööjõuvajadusest, kus vaadeldakse kahte näitajat. Esiteks hinnatakse tööandjate nõudluse muutumist tööjõu järele järgmise 12 kuu jooksul ehk hinnatakse, kuidas muutub tööandjate vajadus teatud ametiala töötajate järele – kas vajadus tööjõu järele suureneb, väheneb või jääb samaks. Teiseks hinnatakse tööjõu pakkumise ja nõudluse vahelist tasakaalu järgmise 12 kuu pärast ehk hinnatakse, milliseks kujuneb suhe tööturul olemasoleva tööjõu ja tööandjate vajaduse vahel ametialade lõikes. Tööjõu pakkumise ja nõudluse prognoos on kasulik abimees tööandjale, kel on oluline näha tööjõu n-ö „suurt pilti“ sobiva tegevuskoha valimiseks või investeeringute kavandamiseks.

Asukoht on tihtipeale tööandja edu pant. Nii tootmise kui teeninduse sektorites saavutavad tööandjad omi eesmärke tööjõu abil ja määravaks saab sobivate teadmiste, oskuste ja hoiakutega inimeste olemasolu piirkonnas. Nii näiteks poleks mõttekas rajada mööbli tootmisüksust piirkonda, kus puuduvad mööblitootmist tundvad töötajad või eksisteerib tööjõu suur puudujääk. Tööjõubaromeeter näitab vajaliku tööjõu olemasolu või puudumist valitud piirkonnas.

Soodsates tingimustes ettevõtted laienevad ja päevakorda võib tõusta investeeringute tegemine masinatesse ja seadmetesse. Ka soodsa majanduskliima tingimustes tasub vaadata baromeetri näitajaid, sest tööjõu olukord on ajas muutuv ja piirkonna olemasolev inimressurss võib juba olla rakendunud. Sellistel puhkudel võib olla lahenduseks sobiva tööjõu otsimine naabermaakondadest või mõnest välisriigist. Tööjõubaromeeter annab infot kõikide Eestimaa piirkondade kohta ja võib aidata maandada ettevõtlusriske. Tööjõuvajaduse baromeeter on leitav töötukassa kodulehelt www.tootukassa.ee.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist. Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)