Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Millal teeb töötukassa Teie suhtes automaatse otsuse

Prindi

Lisatud 19.02.2019 | Uuendatud 27.09.2019

Töötuskindlustuse seaduse § 23 lg 4 kohaselt on töötukassal oma eesmärgi saavutamiseks ja seaduses sätestatud ülesannete täitmiseks õigus anda haldusakte automatiseeritult isiku vahetu sekkumiseta, kui see on võimalik arvestades haldusakti andmise asjaolusid ja sisu.

Töötukassa võib Teie suhtes teha automaatotsuse, mis põhineb riiklike andmekogude andmete automatiseeritud töötlusel. Automaatotsuse tegemisest teavitatakse Teid avalduse esitamisel, samuti nähtub see hiljem otsusel. 

Näiteks, kui Te esitate töötuna arvelevõtmise avalduse e-töötukassa kaudu, kontrollib menetluse infosüsteem Teie töötuna arvelevõtmise tingimustele vastavust riiklikes andmekogudes olevate andmete alusel ja kui täiendavat infot ei ole vaja juurde küsida, teeb automaatselt vastava otsuse. Sellisel juhul on otsusele lisatud märge, et tegemist on Teie taotluse ja andmekogude andmete automatiseeritud töötlusel põhineva otsusega ning Teil on õigus saada selgitusi ning esitada vaie. 

Kui e-töötukassa kaudu esitatud avalduses esineb puudusi või otsuse tegemise aluseks olevaid asjaolusid on vaja täpsustada, siis automaatset otsust ei tehta ja töötukassa töötaja võtab Teiega eraldi ühendust.

Was this information useful?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)