Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

1. aprillist tõusis töövõimetoetuse päevamäär

Prindi

Lisatud 05.04.2019

 

1. aprillist alates arvestatakse töövõimetoetust uute päevamäärade alusel: neile, kellel töövõime puudub, makstakse toetust 13,79 eurot päevas; neile, kelle töövõime on hinnatud osaliseks, 7,8603 eurot päevas. Uue, kõrgema päevamäära alusel hakatakse toetusi välja maksma mai alguses (hiljemalt 10. mail) aprillikuu kalendripäevade eest. Aprilli algul (hiljemalt 10. aprillil) makstakse toetust veel märtsikuu eest ja vana päevamäära alusel.

Koos toetuste tõusuga kasvasid ka sissetulekute ülempiirid, millest arvates toetuste summat hakatakse vähendama. Maikuust alates hakatakse toetust valemi alusel vähendama juhul, kui toetusesaaja eelmise kuu sissetulek oli suurem kui 1241,10 eurot. Töövõimetoetust ei maksta osalise töövõimega inimestele, kelle eelmise kuu sissetulek ületas 1712,72 eurot. Puuduva töövõimega inimesele ei maksta alates maist toetust juhul, kui tema eelmise kuu sissetulek oli suurem kui 2068,50 eurot.

Töövõimetoetuse kohta saate lähemalt lugeda töötukassa kodulehelt.

Ligikaudse summa arvutamiseks saate kasutada ka Sotsiaalministeeriumi väljatöötatud kalkulaatorit.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)