Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kohaliku omavalitsuse ja Töötukassa koostöö on võtmetähtsusega

Prindi

Lisatud 30.08.2019 | Uuendatud 30.08.2019

 

29. augustil toimunud Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Töötukassa ja Sotsiaalministeeriumi esindajate kohtumisel arutati kohalike omavalitsuste ja Töötukassa teenuste pakkumist pikaajalistele töötutele ning Noortegarantii tugisüsteemi kasutamist hetkel ja tulevikuplaane.

Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei ettepanekul lepiti kokku, et sarnased kohtumised saavad regulaarseteks. „Üleriigilise omavalitsusliidu jaoks on väga oluline, et Töötukassa ja kohalike omavalitsuste koostöö oleks võimalikult sujuv ja tulemuslik. Leppisime ka kokku kahe regionaalse teabepäeva korraldamises kohalike omavalitsuste juhtidele ja sotsiaaltöötajatele ning töötukassa esindajatele.“. 

Katrin Liivamets tegi põhjaliku ülevaate Töötukassa ootustest koostööle kohalike omavalitsustega ning lisaks tõi välja konkreetsed sihtrühmad, kelle aitamiseks on vaja Töötukassa ja omavalitsuse mõlema aktiivset panust. Kohtumisel lepiti kokku, et järgmisel aastal korraldatakse üheskoos teabepäevad Lõuna- ja Põhja-Eestis.

Sotsiaalministeeriumi esindaja Kaisa Lõhmus andis ülevaate Noortegarantii tugisüsteemi hetkeseisust. Lõplikke järeldusi saab teha peale 31. maid 2020, millal lõppeb testimise periood. Noortegarantii tugisüsteemi näol on tegu tööriistaga kohalikele omavalitsustele, mis võimaldab STAR-i vahendusel teada saada enda piirkonna 16-26-aastastest mitteõppivatest ja mittetöötavatest noortest ning pakkuda neile vajadusel tuge haridustee jätkamiseks ja tööturule jõudmiseks.

ötukasPilt inimestest, kes osalesid Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Töötukassa ja Sotsiaalministeeriumi esindajate kohtumisel.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)