Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa nõukogu kinnitas 2020. aasta eelarve

Prindi

Lisatud 11.12.2019

 

Tänasel koosolekul kinnitas nõukogu ühehäälselt töötukassa järgmise aasta eelarve, mille kohaselt planeeritakse töötukassa tuludeks 649,2 miljonit eurot.

Prognoosi kohaselt laekub töötuskindlustusmaksetest töötajate sihtfondi 144,1 miljonit eurot ja tööandjate sihtfondi 77,6 miljonit eurot, riigieelarvest eraldatakse 401,9 miljonit eurot ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest koos riikliku kaasfinantseeringuga 25,6 miljonit eurot.

Töötukassa kuludeks on 2020. aastal planeeritud 614,4 miljonit eurot. Kulud kindlustushüvitistele, toetustele ja tööturuteenustele on kokku 568,3 miljonit eurot ning töötukassa tegevuskulud on eelarves 46,1 miljonit eurot. Võrreldes käesoleva aastaga kasvavad tuleval aastal kulud ennekõike töötutoetusele ja töövõimetoetusele. 

Tööd otsivate ja töötavate inimeste oskuste arendamisele ja koolitamisele on töötukassa tuleva aasta eelarves planeeritud 29,4 miljonit eurot.

Lisaks eelarvele kinnitati töötukassa 2020. aasta aastaplaan ja arengukava.

Töötukassa nõukogu esimees, sotsiaalminister Tanel Kiik tõi välja, et töötukassa on valmis muutusteks tööturul ja panustab tuleval aastal veel enam sellesse, et inimesed saaksid kiiresti ja lihtsalt töötukassast abi. „Lõppev aasta on selgelt näidanud, et muutused tööturul tulevad ja on juba siin. See tähendab, et töötukassa peab pakkuma inimestele ümber- ja täiendõppevõimalusi, tööandjatele tuge uute töötajate leidmisel ning tegema seda kiirelt, automatiseeritult, sujuvalt ja inimesele mugavalt. Hea näide on täisautomaatsed menetlusprotsessid, mis võimaldavad maksta inimestele hüvitisi automaatselt.“

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel sõnas tuleva aasta eelarvele ja aastaplaanile viidates, et: „Tänase tööturu suur väljakutse on vananenud oskustega töötajad. Eesti tööturg on muutuses, osa ameteid kaovad, samas tekivad uued töökohad, mis nõuavad juba teistsuguseid oskusi. Töötukassa panustab aasta-aastalt enam sellesse, et viia kokku tööturu vajadused ning hetkel töötavate ja tööd otsivate inimeste oskused. Muretseme inimeste homse päeva pärast ja seetõttu on uute oskuste omandamine koht, kuhu oleme oma fookuse suunanud ka tuleval aastal. Innustame inimesi õppima ja ümber õppima ka töötamise ajal. Ja tulemustest on juba näha, et üha enam inimesi kasutab võimalust end täiendada või uus eriala omandada, et tulevikuski tööturul konkurentsivõimeline olla.“

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)