Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Hüvitise taotlemine ja välja maksmine

Prindi

Lisatud 23.03.2020 | Uuendatud 01.07.2020

Töötasu hüvitis juuni eest (lisatud 22.06.2020)

Kuidas käib töötasu jätkuhüvitise taotlemine ja millal töötaja raha kätte saab?

Taotlusi töötasu jätkuhüvitise taotlemiseks saab e-Töötukassa kaudu esitada alates 01.07.2020. Tööandja saab jätkuhüvitise avalduse töötukassale esitada e-töötukassas kohe, kui on töötajatele töötasu välja maksnud. Töötasude deklareerimist ei pea ootama. Töötukassa käsitleb taotlusi võimalikult kiiresti, makstes üldjuhul jätkuhüvitise välja 5 tööpäeva jooksul avalduse esitamisest.

 

Milliseid tõendeid peab tööandja jätkuhüvitise taotlemisel esitama? 

Käibe langust tõendab tööandja maksuandmete tõendiga (e-maksuameti väljavõte), kui seda ei ole hüvitise taotlemise ajaks, siis muu dokumendiga. Tulude vähenemist tõendab rahavoogude aruanne, kasumiaruanne või muu raamatupidamisdokument.  Maksuandmete tõendi kohta leiate rohkem infot siit: https://www.emta.ee/et/maksuandmete-toend-juriidilisele-isikule

Töö mitteandmist või töötasu vähendamist tõendab tööandja dokumendiga, millest nähtub, et ta on töötajaid teavitanud  töö mitteandmisest või töötasu vähendamisest  (nt kirjalik teatis töötajatele, tööandja otsus, käskkiri vms).  

Töölepingu seaduse § 35 ja § 37 nõuete ja vormistamisega seotud küsimustes palume pöörduda tööinspektsiooni poole. Juhiseid saab ka tööinspektsiooni portaalist www.tooelu.ee.  

 

Kas käibedeklaratsioon peab olema esitatud maksu- ja tolliametile või töötukassale enne hüvitise avaldust, tavaliselt esitatakse see 20. kuupäevaks?  

Kui tööandja on käibedeklaratsiooni maksu- ja tolliametile esitanud enne töötasu jätkuhüvitise taotlemist, saab ta töötukassale esitada e-maksuameti tõendi. Kui käibedeklaratsiooni ei ole enne 20. kuupäeva võimalik esitada, saab käibedeklaratsiooni esitada menetluse käigus.

 

Osa käibest ei teki tööandjal Eestis ning ei kajastu Eestis esitatud käibedeklaratsioonil. Kas väljaspool Eestit tekkinud käive võetakse arvesse käibelanguse kriteeriumi täitmisel ja millise dokumendid tuleb selle kohta esitada?

Väljaspool Eestit tekkinud käive võetakse arvesse käibelanguse kriteeriumi täitmisel ning esitada tuleks ettevõtte kasumiaruanne.

 

Kui kaua töötasu jätkuhüvitist makstakse?

Hüvitist makstakse juunikuu eest ja taotlusi saab esitada perioodil 01.07 kuni 31.07. 2020.

 

Kui töötajal on pangakonto teises riigis, siis kelle kanda jääb ülekandetasu? 

Välisriigi pangakontole hüvitise ülekande tasu kannab hüvitise saaja. 

Was this information useful?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)