Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Töötukassa pikendab osalise või puuduva töövõime kestust ning töövõimetoetuse maksmist

Prindi

Lisatud 02.04.2020 | Uuendatud 14.04.2020

 

Töötukassa pikendab osalise või puuduva töövõime kestust ning töövõimetoetuse maksmist kuue kuu võrra inimestel, kelle vähenenud töövõime otsus lõpeb ajavahemikul 12. märts kuni 31. august 2020 ning nad ei ole veel korduvhindamiseks taotlust esitanud.

Osalise või puuduva töövõime kestus pikeneb 6 kuu võrra, praegu kehtiva otsuse lõppemise päevast arvates. Näiteks, kui inimesel on osaline töövõime 8. aprillini 2020, siis nüüd pikendatakse selle kestust 8. oktoobrini 2020. Pikendatud otsuses on märgitud ka aeg, mille jooksul tuleb korduvhindamiseks uus töövõime hindamise taotluse esitada.

Inimene ei pea ise midagi tegema. Pikendatud töövõime hindamise ja töövõimetoetuse otsused saadetakse lähiajal e-posti või posti teel. Samuti on otsused kättesaadavad e-töötukassas. Pikendatud perioodiga töövõime kaart saadetakse postiga.  

Kui inimene ise soovib oma töövõimet ümber hinnata, siis võib ta esitada taotluse ja töötukassa hindab tema töövõimet nagu tavaliselt. Samuti võetakse töövõime hindamise avaldusi vastu uutelt taotlejatelt. Kui taotlejal ei ole eriolukorra tõttu olnud võimalik viimase kuue kuu jooksul arstil käia, siis erandkorras arvestab töötukassa ka viimase 12 kuu sees toimunud arstivisiiti.

Töövõime hindamise otsused, mis juba on tehtud, jäävad kehtima ja neid ümber ei vaadata.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)