Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Eesti Töötukassa alustab 15. maist taas tööturuteenuste osutamist

Prindi

Lisatud 11.05.2020

 

Eriolukorra piirangute leevendamine võimaldab Eesti Töötukassal taas alustada tööturuteenuste osutamist 15. maist 2020.

Meie klientide ja partnerite turvalisuse tagamiseks ja viiruse leviku tõkestamiseks kehtib esialgu üleminekuaeg (eeldatavasti kuni kolm kuud pärast eriolukorra lõppemist, kuid otsustame üleminekuaja lõpetamise ja tavapärasele töökorraldusele naasmise kooskõlas valitsuse otsustega):

Teenuste osutamise ajal kehtivate koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuete (s.o isikute vahel ohutu vahemaa hoidmise – hetkel 2 meetrit, ja desinfitseerimise nõuded, vajadusel isikukaitsevahendid vahetult teenust osutavatele isikutele ja klientidele jms) täitmise tagab teenuseosutaja.

1. Individuaalseid teenuseid võib osutada silmast-silma kohtumisena kliendi nõusolekul. Võimalusel soovitame eelistada kaugteenust (telefoni, Skype või vms heli-/videokonverentsi vahendusel).  Teenuse osutamise viisi lepib kliendiga kokku teenuseosutaja.

2. Grupiteenuseid võib osutada silmast-silma kohtumisena korraga maksimaalselt 10 osalejale, kuid tingimusel, et ruumi suurus võimaldab järgida kehtivaid koroonaviiruse leviku tõkestamise nõudeid. Töötukassa suunab kliendi grupitegevustesse üksnes tema nõusolekul. Võimalusel soovitame eelistada kaugteenust või individuaalteenust.

3. Tööalase rehabilitatsiooni teenusel ei kehti kaugnõustamise mahu piirang (kuni 10% tegevuskava mahust) ja kaugnõustamist võib pakkuda nii palju, kui on vaja ja võimalik, arvestades kinnituskirjas toodud teenuse mahtu kliendi kohta. Kaugnõustamise mahu suurenemisel ei muudeta tegevuskava, kui osutatavad rehabilitatsiooniteenuseid ja nende maht ei muutu. Teenuseosutaja võib kehtivaid tegevuskavasid täiendada ja kestust pikendada, teavitades sellest töötukassa maakondlikku osakonda tavapärases korras. Täiendavate teenuste osutamist võib vajadusel alustada kohe (enne töötukassalt kooskõlastuse saamist).

4. Tööturukoolituste korraldamisel lähtume täiskasvanuharidusele ja täiendkoolitusele kehtivatest ohutusreeglitest (vt https://www.hm.ee/et/koroonaviiruse-leviku-tokestamine-info-haridusasutustele).

Kui koolitused on olnud eriolukorrast tulenevalt peatatud ja koolituse tegelik lõpp on hilisem kui 12 kuud koolituse algusest, võib pikendada koolituse perioodi peatatud aja võrra. Kokkuleppel töötukassaga võib koolituse perioodi pikendada peatamise perioodist pikemalt.

Palun teavitage kliente koolituse jätkamisest. Kui klient ei jätka koolitusel osalemist, palun teavitage sellest töötukassa kontaktisikut vastavas maakondlikus osakonnas. 

Kui töötukassa tellitud koolitusgrupp on suurem kui 10 osalejat või ruum ei võimalda järgida koroonaviiruse leviku tõkestamise nõudeid (hoida ohutut vahemaad, mis on hetkel 2 meetrit), võib koolitaja võimalusel korraldada osa klientide osalemise veebis. Kui viimane ei ole võimalik, palun võtke lahenduse leidmiseks ühendust töötukassa kontaktisikuga vastavas maakonnas. 

5. Tööandja tellitud koolitusi (koolitustoetus) jätkatakse vastavalt tööandjaga kokkulepitule.

6. Tööturuteenuse korraldamise või lepingu täitmise eest vastutav töötukassa töötaja võib teenuse osutajaga e-kirja teel kokku leppida teenuse jätkamise kaugteenusena ka pärast üleminekuaja lõppemist, kui poolelioleva teenuse ümberkorraldamine ei ole otstarbekas.

Kui teil on küsimusi seoses teenuste osutamisega, pöörduge palun teenuste/lepingute kontaktisikute poole töötukassas.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)