Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Põllumajanduse palgatoetus

Prindi

Lisatud 11.06.2020 | Uuendatud 01.07.2020

Põllumajanduse palgatoetuse eesmärk on soodustada töötute tööle rakendamist marjakasvatuse valdkonnas.

Palgatoetust võib taotleda tööandja (sõltumata juriidilisest vormist), kes tegutseb marjakasvatuse valdkonnas.

Põllumajanduse palgatoetust makstakse, kui tööandja võtab või võttis mitte varem kui 01.06.2020 marjakasvatuse valdkonnas tööle inimese, kes on või oli enne tööle asumist:

  • töötuna registreeritud ning
  • ei ole viimase kolme kuu jooksul olnud hõivatud või on kokku vähem kui 30 päeva olnud ajutiselt hõivatud.

Palgatoetust ei maksta, kui töötu on palgatoetust taotleva eraõigusliku juriidilise isiku, kuhu teda tahetakse tööle võtta, juhtimis- või kontrollorgani liige, usaldusühingu või täisühingu osanik või kui talle kuulub sellest äriühingust rohkem kui 50 protsenti.

Toetust makstakse, kui tööandja sõlmib töötuga töölepingu või võlaõigusliku teenuse osutamise lepingu sõltumata lepingu kestusest. 

Tööandja soovi korral aitab töötukassa leida sobivaid ja ka palgatoetuse tingimustele vastavaid kandidaate. Maakondlike osakondade tööandjate konsultantide kontaktid on leitavad siit

Palgatoetus on vähese tähtsusega abi põllumajanduse esmatootmise valdkonnas. Põllumajanduse riigiabi piirmäär on ühele ettevõttele 25000 € kolme aasta jooksul.

Põllumajanduse palgatoetuse teenust kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist tervise- ja tööministri 04.12.2014 käskkirja nr 222 „Tööturuteenuste osutamine tagamaks paremaid võimalusi hõives osalemiseks" alusel​.

Kuidas palgatoetust taotleda?

Tööandja saab palgatoetuse avaldusi esitada kuni 31.12.2020. Palgatoetuse saamiseks tuleb tööandjal esitada avaldus, mille leiab lehekülje paremalt äärest rubriigist Vormid ja dokumendid. Avalduse saab saata e-posti teel või posti teel oma maakonna töötukassa aadressil või esitada kohapeal.

Avaldus peab olema allkirjastatud, sh e-postiga esitatud avaldus peab olema digitaalselt allkirjastatud. Avalduse allkirjastaja peab olema juhatuse liige, volitatud isik või kohaliku omavalitsuse asutusel asutuse juht. Volitatud isiku puhul tuleb avaldusele lisada volikiri (ei pea olema notariaalne).

 

Kui palju ja mille alusel palgatoetust makstakse?

Põllumajanduse palgatoetust makstakse töösuhte algusest kuni 31.12.2020, kuid mitte varasema aja eest kui 01.06.2020 ning mitte rohkem kui kolme kuu eest sama töötaja kohta – nii tähtajatu kui tähtajalise lepingu puhul.

Toetuse suurus ühes kuus on 50% töötajale makstavast brutotöötasust, kuid maksimaalselt töötasu alammäär (584 eurot).

Palgatoetust makstakse Maksu- ja Tolliametile deklareeritud tasude alusel ning kalendrikuude eest, millal töötuskindlustuse andmekogu andmete kohaselt on töötajale välja makstud tasusid, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse.

Millal tuleb palgatoetus tagastada?

Töötukassal on õigus nõuda palgatoetus osaliselt või täielikult tagasi, kui tööandja on esitanud lepingu sõlmimist või palgatoetuse maksmist mõjutavaid valeandmeid või on jätnud töötukassale palgatoetuse maksmist mõjutavast infost teatamata.

Was this information useful?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist. Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)