Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Töötuskindlustushüvitis laevapere liikmetele

Prindi

Lisatud 01.07.2020

Alates 01.07.2020 laiendatakse töötuskindlustusega hõlmatud isikute ringi töötajatega, kes on Eesti või teise Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi lippu kandva tulumaksuseaduse § 13 lg 5 või 6 nimetatud laeva laevapere liige, kui ta on Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi või Šveitsi Konföderatsiooni kodanik või nendes riikides seaduslikult elav isik või isik, kellele kohaldatakse Eesti Vabariigi sõlmitud välislepingut, mis käsitleb töötushüvitisi. Tulumaksuseaduse § 13 lg 5 nimetatud laevad on laevad, mida kasutatakse kaupade või reisijate rahvusvaheliseks meritsi veoks ja mille kogumahutavus on vähemalt 500.

Töötuskindlustusmakset makstakse üldjuhul kindlustatule makstud töötasult, palgalt ja muudelt tasudelt kindlustatule ja tööandjale kehtestatud töötuskindlustusmakse määras. Eelnimetatud laevapere liikmete puhul makstakse töötuskindlustusmakset töötasu asemel töötuskindlustuse seaduse § 40 lg 1 p 3 sätestatud maksubaasilt, mis on kuni 750 eurot. See tähendab, et kui laevapere liikme töötasu on näiteks 2000 eurot kuus, siis töötuskindlustusmakset makstakse 750 eurolt. Kui laevapere liikme töötasu on näiteks 500 eurot kuus, siis töötuskindlustusmakset makstakse 500 eurolt.

Kuna laevapere liikmete puhul makstakse töötuskindlustusmakset maksubaasilt, siis arvutatakse ka töötuskindlustushüvitis nende tasude alusel, millelt on töötuskindlustusmakset makstud.

Muid erisusi töötuskindlustushüvitise taotlemisel, määramisel ja maksmisel ei ole. 

Was this information useful?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)