Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Nõuded teenuseosutajatele seoses tööturuteenuste korraldamisega alates 28.12.2020

Prindi

Lisatud 28.12.2020

 

Vabariigi Valitsuse  kehtestas 23.12.2020  kuni 17.01.2021 koroonaviiruse SARS-Cov-2 leviku tõkestamiseks uued täiendavad piirangud Tallinnas ja Harjumaal ning pikendas piirangute perioodi Ida- Virumaal. Eesti Töötukassa palub alates 28.12.2020 tööturuteenuste osutamisel lähtuda järgnevast:

1.Teenuste osutamine on lubatud  üksnes silmast-silma individuaalnõustamise või -õppena või kaugnõustamise või -õppe vormis, välja arvatud tööalase rehabilitatsiooni, kogemusnõustamise ja kaitstud töö teenuse osutamine. Üldjuhul silmast-silma nõustamisi kaugnõustamistega ei asendata. Täiendava info saamiseks palume pöörduda maakondliku kontaktiisiku poole.

1.1 Ida-Virumaal ning Tallinnas ja Harjumaal on teenuste osutamine lubatud üksnes kaugnõustamise või -õppe vormis, välja arvatud tööalase rehabilitatsiooni, kogemusnõustamise  ja kaitstud töö teenuse osutamine.

1.2 Tööalase rehabilitatsiooni, kogemusnõustamise ja kaitstud töö teenuse osutamisel kõikjal Eestis võib silmast-silma kohtumisel grupis olla kuni kümme osalejat ja juhendaja. Teenuse läbiviija peab tagama, et omavahel ei puutu kokku erinevad grupid.

2. Teenuse osutamise ajal peab teenuseosutaja tagama kehtivate koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuete täitmise. 

3. Kui teenust ei ole võimalik kaugnõustamise või -õppe vormis läbi viia, peatatakse teenuse osutamine kuni piirangute ära langemiseni. Hankelepingu perioodi pikendatakse peatatud aja võrra. 

4. Teenuse osutaja tagab, et koolitaja/juhendaja/nõustaja ei osuta teenust haigena. Kui teenusel osalejal on  haigusnähud, palub teenuse osutaja haigusnähtudega kliendil lahkuda teenuselt ja pöörduda perearsti poole.

4.1 Teenuse osutaja teavitab töötukassa kontaktisikut teenust osutanud koolitaja/juhendaja/nõustaja või teenusel osaleja COVID-19 haigestumisest (test oli positiivne), mis juhul:

 - võimalusel jätkatakse teenuse osutamist kaugnõustamise või -õppe vormis;

- kui teenust ei ole võimalik kaugnõustamise või -õppe vormis läbi viia, peatatakse teenuse   osutamine Terviseameti määratud tähtajani; 

- teenuse osutaja  koostöös Terviseametiga informeerib teenusel osalejat/osalejaid kokkupuutest nakatunud inimesega.  

Töötukassa palub Ida-Virumaal ning Tallinnas ja Harjumaal teenust osutavatel partneritel teenuse ümberkorraldamiseks võtta ühendust klientidega.

Töötukassa palub kõikide abi ja mõistvat suhtumist, et üheskoos vähendada viiruse tõttu tekkivaid ohte inimestele. Püsime terved!

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)