Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Eesti Töötukassa nõukogu tegi valitsusele ettepaneku maksta Harjumaa ja Ida-Virumaa tööandjatele piirangute perioodi eest kompensatsiooni

Prindi

Lisatud 30.12.2020

 

Eesti Töötukassa nõukogu esimees Peep Peterson märkis, et ettepanek läheb nüüd valitsusele arutamiseks. „Jõuludele läksid paljud tööandjad vastu teadmatuses, uue aasta saavad nad vastu võtta juba rahulikumalt – töötukassa nõukogu tegi valitsusele ettepaneku maksta Harjumaa ja Ida-Virumaa tööandjatele kompensatsiooni piirangute perioodi eest,“ lisas Peterson.

Ettepaneku kohasel makstakse kompensatsiooni neile Harjumaa ja Ida-Virumaa tööandjatele, kelle tegevus on erakorralistest asjaoludest tulenevalt perioodil 28. detsember 2020 kuni 17. jaanuari 2021 märkimisväärselt häiritud. Kompenseeritakse piirangutest tekkivad tööjõukulud. Esitatud kava kohasel makstakse tööandjale kompensatsiooni nende töötajate eest, kelle töökoha asukoht on 22. detsembri 2020. a seisuga töötamise registri kohaselt Harju või Ida-Viru maakonnas. Tööjõukulud kompenseeritakse tööandja novembri kuu Harjumaa ja Ida-Virumaa töötajate palgakulu põhjal. Kompensatsioon kantakse tööandjatele pangakontole ja on ette nähtud töötajatele palga maksmiseks. Kompensatsiooni saavad ettevõtted ei tohi ühe kuu jooksul alates toetuse saamisest töötajaid koondada.

Kompensatsiooni makstakse neile tööandjatele, kes toimetavad piirangutest puudutatud valdkondades, näiteks majutus – ja toitlustusettevõtted, spordiobjektid, huvitegevus, täiendkoolitus, kultuur. Valitsusele esitatud ettepaneku kohaselt makstakse kompensatsiooni neile, kel ei ole maksuvõlga või on see ajatatud. Iga tööandja kohta makstakse toetust kuni 180 000 eurot. Toetuse kulu on umbes 16 miljonit.

Ettepanek läheb valitsusele arutamiseks ja kinnitamiseks. Täpsem info, kellele makstakse, millal makstakse ja millal saab taotleda, lepitakse kokku tuleval nädalal Eesti Töötukassa nõukogu koosolekul.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)