Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Info teenuseosutajatele seoses tööturuteenuste korraldamisega alates 29.10.2021

Prindi

Lisatud 01.11.2021 | Uuendatud 01.11.2021

 

Vabariigi Valitsus kehtestas 29.10.2021 täiendavad piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks (www.kriis.ee). Tulenevalt uutest piirangutest täiendasime sisseostetavate ja kliendi eest tasutavate tööturuteenuste osutamise tingimusi.

 • Osalejate nakkusohutus on tõendatud COVID-19 tõendiga vaktsineerituse või  läbipõdemise  kohta vastavalt Vabariigi Valitsuse kehtestatud nõuetele.
  Nakkusohutust ei pea tõendama:
  - 12–18-aastane isik, kes õpib üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses. Kui 12-18-aastane isik ei õpi üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses, peab ta tõendama nakkusohutust COVID-19 tõendiga vaktsineerituse või  läbipõdemise  kohta või   SARS-CoV-2 antigeen-RTD testi negatiivse tulemuse kohta vastavalt Vabariigi Valitsuse kehtestatud nõuetele;
  - isik, kelle vaktsineerimine ei ole arsti otsusel võimalik tema tervislikku seisundit arvestades, kui ta esitab enne tegevuses osalemist sellekohase tõendi.
 • Osalejad ja teenuste läbiviijad kannavad kaitsemaski, välja arvatud juhul, kui kaitsemaski kandmine ei ole tervislikel põhjustel võimalik ning isik tõendab nimetatud asjaolu tervishoiuteenuse osutaja väljastatud tõendiga, või kui see ei ole tegevuse iseloomust tulenevalt võimalik (näiteks teenuse osutamist toetav viipekeeletõlk). 
 • Teenuse osutamise ajal peab teenuseosutaja tagama kehtivate koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuete täitmise, sealhulgas kontrollima, kus kohane, osalejate nakkusohutust, tõendi ehtsust ja kehtivust ning tuvastama tõendi esitaja isikusamasuse, samuti maski kandmist või vastavat arstitõendit. Teenuse läbiviija peab järgima enda tööandja töökeskkonna riskianalüüsis ette nähtud riskide maandamise meetmeid teenuse toimumise kohas. Kui teenusel osalejatele kehtib nakkusohutuse tõendamise kohustus, peab teenuse läbiviija tõendama nakkusohutust COVID-19 tõendiga vaktsineerituse või  läbipõdemise  kohta või SARS-CoV-2 RT-PCR testi või SARS-CoV-2 antigeen-RTD testiga.
 • Kui teenust ei ole võimalik eelpool nimetatud tingimustel läbi viia või teenuse osutamist ümber korraldada, peatatakse teenuse osutamine kuni piirangute ära langemiseni. Hankelepingu perioodi pikendatakse vajadusel peatatud aja võrra.  Kui tööturukoolituse tegelik lõpp on hilisem kui 12 kuud koolituse algusest, võib pikendada koolituse perioodi peatatud aja võrra. Kokkuleppel töötukassaga võib koolituse perioodi pikendada peatamise perioodist pikemalt. Kui muu teenuse tingimustes on teenuse osutamiseks kindlaksmääratud periood (nt ettevõtluse toetamise teenus), võib teenuse osutamise lõpptähtaega pikendada põhjendatud juhul piirangute aja võrra.
 • Nakkusohutuse tõendamise nõuet ei kohaldata vähenenud töövõimega inimeste teenuste (tööalane rehabilitatsioon, kogemusnõustamine ja kaitstud töö I etapp) ning nõustamisteenuste (psühholoogiline, võla- ja sõltuvusnõustamine) osutamisel. Samuti ei kohaldata nakkusohutuse tõendamise nõuet täienduskoolitusele ja sellega seotud eksamile, mis on vajalikud kvalifikatsiooni omandamist tõendava tähtajalise tunnistuse pikendamiseks.
 • Teenuse osutamise ajal peab teenuseosutaja tagama kehtivate koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuete täitmise, sealhulgas kontrollima, kus kohane, osalejate nakkusohutust, tõendi ehtsust ja kehtivust ning tuvastama tõendi esitaja isikusamasuse, samuti maski kandmist või vastavat arstitõendit.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)