Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Esimesed kutsega karjääriinfo spetsialistid Eestis

Prindi

Lisatud 21.11.2013 | Uuendatud 21.11.2013

18.novembril tegi Eesti Karjäärinõustajate Ühingu juurde kuuluv kutsekomisjon otsuse omistada kutsetunnistused 12 karjäärinõustajale ja esmakordselt ka seitsmele karjääriinfo spetsialistile. 

Kui karjäärinõustajatel on see võimalus olnud juba aastaid, siis sel korral said oma kutsealast sobivust ja teadmisi-oskusi tõendada ka karjääriinfo spetsialistid.

Eesti Karjäärinõustajate Ühingu esinaise Sirli Kriisa sõnul on eriti hea meel tõdeda, et kõige rohkem abivajajatega kokku puutuvad töötukassa karjäärispetsialistid on võtnud tõsiseks suunaks oma professionaalsust arendada ning nende osakaal kutsetaotlejate seas oli kõige suurem – kolmele karjääriinfo spetsialistile omistati VI ja kahele V kutsetase ning üheksale karjäärinõustajale omistati VI kutsetase uue kutsestandardi järgi. 

Kokku on töötukassas nüüd 18 karjäärinõustaja või karjääriinfo spetsialisti kutsega töötajat: karjäärinõustaja kutse on saanud Vilvi Maiste, Tiia Jalakas, Ursula Rahnik, Marju Keskla, Marina Donova, Jelena Budarina, Silvi Paara, Julia Šarapova, Maarika Ilves, Eva Rebas, Irina Ronk, Lana Randaru ja Elliko Konno ning karjääriinfo spetsialisti kutse Inga Pilder, Marja Saarma, Merike Kimber, Evelin Pant ja Merike Tõldsepp. 

Eestis üldse annab karjääriabi seitse kutsega karjääriinfo spetsialisti ja 30 karjäärinõustajat (viimastest on kõrgem kutsetase 9 nõustajal). 

Kutsega karjäärispetsialistide kohta saab andmeid Kutsekoja ja KNÜ kodulehtedelt.

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist. Temporary job offers. Temporary job is waiting for you! Clicking on the banner will redirect you to the temporary job site.

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info@tootukassa.ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)