Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööpraktika teenus: Neljast kaks on saanud meile tööle (Ã?petajate Leht)

Prindi

Lisatud 29.10.2010 | Uuendatud 15.12.2010

Autor: Kätlin Prii , jaekaubandus­firma K-Cordisk OÃ? osanik ja tegevjuht

 

Kuulsime ühelt praktikale soovi­jalt töötukassa programmist â??Kvali­fitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine 2007â??2013â?, mis on suuna­tud spetsiaalselt töötutele. Selles prog­rammis läbivad töötud omal algatusel või töötukassa konsultandi-karjäärinõustaja soovitusel vajaliku koolituskursuse, meie puhul siis lilleseadekursuse, ning seejärel on neil võimalik õpitut kinnistada nelja­kuulisel tööpraktikal ettevõttes. Tööpraktika vältel maksab nii praktikandile kui ka tema juhendajale tasu töötukassa.

 

Meie arvates on see väga hea süsteem. Esiteks saavad inimesed tööpraktika käigus rahulikult järele proo­vida, kuidas neile töö uuel erialal sobib, teiseks näeme omalt poolt, kas keegi praktikantidest on sobilik töötama lilleseadja ja klienditeenindajana. Praeguseks on meie firmas käinud tööpraktikal neli inimest ja kaks neist oleme vormistanud töölepinguga oma firmasse tööle.
Hea on nii töötu kui ka tööandja seisukohast veel see, et pärast neljakuulist tööpraktika läbimist saab firma taotleda palgatoetusprogrammi. Usun, et seegi toetab töötute naasmist tööturule.

 

Viide artiklile Ã?petajate Lehes

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)