Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Motivatsioonikiri

Prindi

Lisatud 23.08.2013 | Uuendatud 07.10.2013

Motivatsioonikiri on oma ülesehituselt  kaaskirja põhjalikum versioon, millega saate juhtida tähelepanu oma tugevatele külgedele ja senistele tööalastele saavutustele.

Motivatsioonikirja kirjutades pidage meeles, et selle sisu peab äratama tööandja suurema huvi teie vastu. Adresseerige kiri konkreetsele inimesele või ettevõttele.
 
Motivatsioonikirja maksimaalne pikkus on tavaliselt üks lehekülg. Soovitatav on kasutada mõnd enamlevinud kirjašrifti, nagu näiteks Times New Roman või Arial kirjasuurusega vahemikus 10-12.
 
Koostage kiri teemalõikude kaupa:

  • esimeses lõigus esitage üldine informatsioon: põhjus, miks te kirjutate;  töökoht, millele kandideerite ja  allikas, kust saite teavet vabast töökohast;
  • teises lõigus rõhutage oma oskuste, kogemuse ja hariduse neid aspekte, mis tulevad antud töökohal töötamisel kasuks. Pidage meeles, et motivatsioonikiri täiendab CV-d, mitte ei korda seda! Lugege kindlasti hoolega läbi töökuulutus, et saada täpne ülevaade pakutava töökoha nõuetest. Samuti soovitame tutvuda ettevõtte üldiste andmetega (näiteks ettevõtte kodulehte külastades). Hea ülevaade ettevõttest, selle toodangust ja tegevusest ning tööülesannetest pakutaval ametikohal aitab teil oma sobivust paremini põhjendada;
  • kõige olulisem on motivatsioonikirja kolmas lõik, kus põhjendage, miks olete motiveeritud just sellele ametikohale kandideerima ning millist väärtust teie värbamine tööandjale annab;
  • neljandas lõigus tehke lühike kokkuvõte. Täpsustage, et kirjale on lisatud teie CV. Võite lisada ka märke oma valmisoleku kohta vastata tööandja soovi korral täiendavatele küsimustele ning ootuse osaleda tööintervjuul.

 
Kirja lõppu kirjutage oma nimi ja allkiri.

Was this information useful?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Clicking on the banner will redirect you to Work and Study website Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Click on the banner and ask a career specialist.  

Contacts

Töötukassa offices

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee

Skype: tootukassa

Calling from abroad, please use the number +372 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, last Friday of the month 8.30-12.30)