Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Mis saab töötuskindlustushüvitisest ja töövõimetoetusest inimese surma korral?

Kui töötuskindlustushüvitise või töövõimetoetuse saaja sureb hüvitise või toetuse maksmise perioodi jooksul, lõpetatakse hüvitise/toetuse maksmine inimese surmapäeval ning viimane makse teostatakse sellele pangakontole, mille inimene on töötukassale varem edastanud.

Kui viimase hüvitise või toetuse makse teostamise hetkel ei olnud surnud inimese pangakonto veel suletud ning makse õnnestub, siis ei pea inimese lähedased laekunud raha töötukassale tagasi kandma.

Kuidas taotleda pankrotihüvitist?

Hüvitise taotlemiseks esitab töötukassale avalduse pankrotihaldur või ajutine pankrotihaldur.

Töötajal on õigus pankrotihüvitist taotleda, kui tal puuduvad vahendid ajutise halduri tasu maksmiseks ja kohus on jätnud ajutise halduri nimetamata või pankrotiavalduse läbi vaatamata. Hüvitist saab taotleda pärast tööandja kohtu poolt maksejõuetuks tunnistamist.

Kuidas taotleda koondamishüvitist?

Koondamishüvitise taotlemiseks esitab tööandja töötukassale avalduse viie kalendripäeva jooksul töö- või teenistussuhte lõppemisest arvates. Tööandjal on õigus taotleda eelnimetatud tähtaja ennistamist, kui avaldus on jäänud tähtaegselt esitamata. Juhul, kui tööandja ei ole avaldust kindlustushüvitise taotlemiseks koondamise korral tähtaegselt esitanud, on töötukassale avalduse esitamise õigus ka töötajal või ametnikul. 

Hüvitist saate taotleda teile sobival viisil:

Kellel on õigus saada töötutoetust?

Töötutoetusele on teil õigus, kui: 

  • olete registreeritud töötuna;
  • teie ühe kuu sissetulek on väiksem töötutoetuse 31-kordsest päevamäärast;
  • te olete töötuna arvelevõtmisele eelnenud aastal olnud vähemalt 180 päeva hõivatud tööga, tööga võrdsustatud tegevusega või muu tegevusega, mille puhul ei saa eeldada, et te töötuna arvelevõtmisele eelneva aasta jooksul töötasite. 

Lähemalt saate lugeda menüüst Töötutoetus.

Kui olen juba saanud töötuskindlustushüvitist ning saan tööle, kuid jään uuesti töötuks, kas hüvitis jätkub?

Kui lähete tööle ning töötuskindlustushüvitise maksmine lõpetatakse enne määratud hüvitise perioodi lõppu, kehtivad kasutamata jäänud töötuskindlustushüvitise päevad 12 kuu jooksul pärast esmast töötuskindlustushüvitise maksmise lõpetamist. 

Näiteks kui teile määrati töötuskindlustushüvitis alates 20. detsembrist 2020 ja hüvitise maksmine lõpetati 24. märtsil 2021, kuna läksite tööle, kehtivad teie kasutamata jäänud hüvitise päevad kuni 24. märtsini 2022.

Lehed

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)