Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kuidas mõjutab töötutoetust ja töövõimetoetust tulumaksutagastus?

Kui saate töötutoetuse maksmise kestel tulumaksutagastuse ja see on suurem kui 292,02 eurot, peate sellest oma konsultanti teavitama. Sissetuleku tekkimisel peatatakse töötutoetuse maksmine 30 päevaks ning pikendatakse 30 päeva võrra töötutoetuse maksmise perioodi.

Töövõimetoetuse suurust ja maksmist tulumaksutagastus ei mõjuta, kuna seda ei võeta töövõimetoetuse suuruse arvutamisel sissetulekuna arvesse.

Kuidas mõjutab töötutoetust ja töövõimetoetust II ja III pensionisamba väljamaksed?

Kui saate töötutoetuse maksmise kestel II või III pensionisamba väljamakse ja see on suurem kui 292,02 eurot, peate sellest oma konsultanti teavitama. Sissetuleku tekkimisel peatatakse töötutoetuse maksmine 30 päevaks ning pikendatakse 30 päeva võrra töötutoetuse maksmise perioodi.

Töövõimetoetuse suurust ja maksmist II ning III pensionisamba väljamakseid ei mõjuta, kuna neid ei võeta töövõimetoetuse suuruse arvutamisel sissetulekuna arvesse.

Mis saab töötuskindlustushüvitisest ja töövõimetoetusest inimese surma korral?

Kui töötuskindlustushüvitise või töövõimetoetuse saaja sureb hüvitise või toetuse maksmise perioodi jooksul, lõpetatakse hüvitise/toetuse maksmine inimese surmapäeval ning viimane makse teostatakse sellele pangakontole, mille inimene on töötukassale varem edastanud.

Kui viimase hüvitise või toetuse makse teostamise hetkel ei olnud surnud inimese pangakonto veel suletud ning makse õnnestub, siis ei pea inimese lähedased laekunud raha töötukassale tagasi kandma.

Kuidas taotleda pankrotihüvitist?

Hüvitise taotlemiseks esitab töötukassale avalduse pankrotihaldur või ajutine pankrotihaldur.

Töötajal on õigus pankrotihüvitist taotleda, kui tal puuduvad vahendid ajutise halduri tasu maksmiseks ja kohus on jätnud ajutise halduri nimetamata või pankrotiavalduse läbi vaatamata. Hüvitist saab taotleda pärast tööandja kohtu poolt maksejõuetuks tunnistamist.

Kuidas taotleda koondamishüvitist?

Koondamishüvitise taotlemiseks esitab tööandja töötukassale avalduse viie kalendripäeva jooksul töö- või teenistussuhte lõppemisest arvates. Tööandjal on õigus taotleda eelnimetatud tähtaja ennistamist, kui avaldus on jäänud tähtaegselt esitamata. Juhul, kui tööandja ei ole avaldust kindlustushüvitise taotlemiseks koondamise korral tähtaegselt esitanud, on töötukassale avalduse esitamise õigus ka töötajal või ametnikul. 

Hüvitist saate taotleda teile sobival viisil:

Kellel on õigus saada töötutoetust?

Töötutoetusele on teil õigus, kui: 

  • olete registreeritud töötuna;
  • teie ühe kuu sissetulek on väiksem töötutoetuse 31-kordsest päevamäärast;
  • te olete töötuna arvelevõtmisele eelnenud aastal olnud vähemalt 180 päeva hõivatud tööga, tööga võrdsustatud tegevusega või muu tegevusega, mille puhul ei saa eeldada, et te töötuna arvelevõtmisele eelneva aasta jooksul töötasite. 

Lähemalt saate lugeda menüüst Töötutoetus.

Lehed

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)