Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Mis saab töötuskindlustushüvitisest ja töövõimetoetusest inimese surma korral?

Prindi

Lisatud 10.12.2020

Kui töötuskindlustushüvitise või töövõimetoetuse saaja sureb hüvitise või toetuse maksmise perioodi jooksul, lõpetatakse hüvitise/toetuse maksmine inimese surmapäeval ning viimane makse teostatakse sellele pangakontole, mille inimene on töötukassale varem edastanud.

Kui viimase hüvitise või toetuse makse teostamise hetkel ei olnud surnud inimese pangakonto veel suletud ning makse õnnestub, siis ei pea inimese lähedased laekunud raha töötukassale tagasi kandma.

Kui viimase hüvitise või toetuse makse teostamise hetkeks on surnud inimese pangakonto juba suletud, siis laekub raha töötukassale tagasi. Sellisel juhul saab töötukassa kanda surnud inimese viimase hüvitise või toetuse summa tema pärijale pärimistunnistuse ja pärija avalduse alusel. Mitme pärija korral on lisaks eeltoodule vajalik ühele pärijale väljamakse tegemiseks esitada sellekohane kaaspärijate kirjalik nõusolek.

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)