Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Olete saanud töötukassalt töötuskindlustushüvitise tagasinõude ja selle tasunud

Prindi

Lisatud 20.01.2014 | Uuendatud 04.02.2015

Kui tasute töötukassale tagasinõuet, deklareerib töötukassa selle miinusega.

Praeguses näites tegite tagasimaksed 2014. aasta jaanuaris ja märtsis. Jaanuaris maksite töötukassale tagasi 33,24 eurot. Kuna töötuskindlustushüvitise tagasinõude brutosumma sisaldas ka tulumaksu, tuleb töötukassal miinusega deklareerida nii brutosumma – 38,78 eurot kui tulumaks – 5,54 eurot (38,78 - 5,54 = 33,24).

Kui tagasinõe ei sisalda tulumaksu, on deklaratsioonis miinusega näidatud teie tasutud summa.

Kui avate järgneva MS Exceli faili, näete kande asukohta tuludeklaratsioonil: töötuskindlustushüvitise tagasinõue tuludeklaratsioonil

Kui tagasinõue on seotud kindlustushüvitisega koondamise korral või tööandja maksejõuetuse hüvitisega, deklareeritakse miinusega deklareeritakse nii tulumaks kui kogumispensioni makse (kui see on eelnevalt kinni peetud).

Esitatud tagasinõue kajastub deklaratsioonis alles siis, kui on toimunud reaalsed tagasimaksed.

Tagasinõude maksed deklareeritakse tagasimakse kuusse.

Deklaratsioonis võib tekkida ka olukord, kus teil on väljamakse pluss-summaga, kuid tulumaks negatiivse summaga. Sellisel juhul olete tagasi maksnud varasemat tagasinõuet, millel oli ka tulumaks. Samal ajal olete saanud töötuskindlustushüvitise väljamakseid, millel tulumaksu ei olnud (väljamakse jäi alla maksuvaba summa).

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)