Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Alates 1. juulist 2014 jõustus maksukorralduse seaduse muudatus, millega loodi töötamise register. Muudatuse kohaselt peavad kõik tööd pakkuvad füüsilised ja juriidilised isikud oma töötajad Maksu- ja Tolliametis registreerima. Allpool leiavad käsitlemist teemad, mis puudutavad töötukassa tööd töötamise registri kontekstis. Üldinfot töötamise registri kohta leiate Maksu- ja Tolliameti kodulehelt, rubriigist "Töötamise registreerimine".

Kas töötukassa arvestab oma otsuste tegemisel (nt töötu tööleminekuga seonduv) ka lihtsustatud kandeid (SMS, telefoni teel tehtud)? Kas töötu peab jätkuvalt töötukassat oma tööle asumisest teavitama?

Töötukassa arvestab ka lihtsustatud kandeid, kuid lihtsustatud kande alusel automaatselt inimese töötuna arvelolekut ei lõpetata.

Mis muutub töötukassa kliendi jaoks töötamise registri rakendumisel?

Pärast töötamise registri rakendumist 01.07.2014 on inimesel end töötuna arvele võttes ja töötushüvitisi taotledes tarvis esitada vähem täiendavaid dokumente, kuna hüvitise taotlemiseks ja määramiseks vajalikud andmed (töötamise aeg ja töösuhte lõpetamise põhjus) saab töötukassa töötamise registrist. 

Mis muutub tööandja jaoks töötamise registri rakendumisel?

Pärast töötamise registri rakendumist 01.07.2014 ei pea tööandja töösuhte lõppemise korral enam töötajale, kelle töösuhe on lõppenud pärast 01.07.2014 ning kelle töötamise andmed on kantud töötamise registrisse, väljastama tööandja tõendit kindlustatule ega töösuhte lõpetamist tõendavaid dokumente. 

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)