Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Kas ja kuidas mõjutab töötuna arvel olemist töötu hooldajaks määramine täisealisele sügava puudega vanaduspensionärile (töötu emale)? Kas mõjutab hooldajatoetuse saamine?

Töötuskindlustushüvitise maksmist töötuna arveloleku perioodil ei mõjuta muud sissetulekud, kui isik ei tööta (nt vanemahüvitis, töövõimetoetus, renditulu, hooldajatoetus jm), kuid tööle asumisel paljudes omavalitsustes (nt Tallinnas) hooldajatoetust ei maksta.

Hooldajaks määramine mõjutab tööotsingute sisu ja ulatust, kindlasti peab sellest oma töövahenduskonsultanti teavitama.

Kas töötuna arvel olles olen ravikindlustatud?

Töötuna registreeritud inimesed on üldjuhul ravikindlustatud alates 31. arveloleku päevast. Kui töötu saab töötuskindlustushüvitist või töötutoetust või osaleb tööharjutusel, vähemalt 80-tunnisel koolitusel või tööpraktikal, ei rakendu 30 päevast ooteperioodi. Sel juhul on ta ravikindlustatud alates päevast, kui tekib õigus saada töötuskindlustushüvitist või töötutoetust või alustab osalemist ühel nimetatud kolmest tööturuteenusest.

Kas töötuna arvele võtta saab ka interneti teel?

Töötuna arvelevõtmise avalduse ja vajalikud lisadokumendid saate esitada töötukassa iseteenindusportaali kaudu: arvelevõtmine. Portaali kasutamiseks tuleb ID-kaardi, Smart-ID või mobiili-IDga sisse logida. Kui olete dokumendid elektrooniliselt edastanud, peate pöörduma töötukassa konsultandi vastuvõtule. Selleks saate valida pöördumise aja endale sobivaimas töötukassa esinduses. 

Kui kaua võib olla töötuna arvel?

Töötuna arvelolek ei ole ajaliselt piiratud. Registreeritud töötuna peate teavitama töötukassat kohe, kui asute tööle, õppima, ajateenistusse, teile määratakse ennetähtaegne vanaduspension või tuleks mõnel muul põhjusel teie töötuna arvelolek lõpetada.

Lehed

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)