Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Figuratiivse maali interpretatsioon ning stiliseering

1. Koolitaja andmed

Koolitaja andmed

Koolituse tutvustus

Kursusele on oodatud need, kes on huvitatud maalikunstist ja soovivad end selles vallas täienda. Kursuse lõpuks valmib igal osalejal üks figuratiivne ja üks abstraktne maal, mille lähtepunkt on sama, kuid lõpptulemus uudne ja eriline.

Kursuse jooksul valmib osalejal kaks kattevärvidega (akrüülvärvidega, soovi korral õlivärvidega) maalitud teost. Teostatakse omanäoliste ja originaalsete maalide duo, millest üks on figuratiivne ja teine abstraktne, andes õpilasele oskuse läheneda laiahaardeliselt ja mitmekülgselt maalikunsti võimalustele.

Mõlema maali lähtepunktiks võetakse üks tuntud figuratiivne maal kas maailma või Eesti kunstiajaloost. Algmaterjaliks võetud maalilt võetakse üle kujundi (figuuri) ja kompositsiooni jõujooned ning sellest lähtudes ehitatakse üles osaleja enda stiilist ja nägemusest tulenev interpretatsioon, millest kumab läbi ka lähtepunkt ehk valitud maal kunstiajaloost.

Eesmärgiks on luua osaleja enda autorikäekirja stiilis maal, mis läbitöötatuselt ja detailsuselt jääks ligikaudu samale tasemele kui valitud teos. See annab osalejale võimalusele ennast analüüsida, võrrelda enda tööd ajaloolise meistriteosega ja seeläbi leida enda lähenemine maalile.

Kursuse teise maali puhul arendatakse stiliseerimise ja abstraheerimise oskust, lähtudes jällegi samast kunstiajaloost valitud figuratiivsest maalist. Lähtepunkti najalt hakatakse otsima võimalusi vormide lihtsustamiseks ning värvide põnevaks kokkumänguks ja kooskõlaks.

Kontakt

Kontakt:
Pirje Kõvatomas
E-post:
koolitus [ä] artun [dot] ee

2. Koolitus

Koolituse andmed

Koolituse nimi eesti keeles
Figuratiivse maali interpretatsioon ning stiliseering
Õppesuund
Kunstid
Õppekavarühm
Kujutav kunst ja kunstiteadus

Toimumiskoha aadress

Aadress
Harju maakond, Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa, Põhja pst 7, 10412

Koolitus

Koolituse tase:
algtase
Koolituse keel:
eesti keel
E-õpe
Ei
Õppe kogumaht:
52 akadeemilist tundi
Auditoorse ja praktilise töö maht:
48 akadeemilist tundi
Maksumus käibemaksuga:
410.00 EUR
Koolitus lõpeb õpiväljundite hindamisega
Jah
Ligipääs liikumispuudega inimesele
jah

Toimumisajad

06-09-2021 - 22-11-2021
Lektor:
Johanna Mudist

 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)