Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Koolitustoetus muutuste olukorras

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 15.08.2018

Koolitustoetust muutuste olukorras saab taotleda, kui töötajate oskused vajavad täiendamist seoses ettevõtte majandustegevuse ümberkorraldamisega, uue tehnoloogia kasutuselevõtmisega või kvalifikatsiooninõuete uuenemisega. 

Töötaja väljaõppeks kavandatavate koolituste kogumaht peab olema vähemalt 80 akadeemilist tundi ja kestus kuni üks aasta. Koolitustoetuse allkirjastatud avaldus tuleb esitada enne koolituse algust. Avaldus tuleb esitada iga koolituse kohta eraldi.

Toetatakse koolitusi, mis toetavad töötaja kohanemist muutustega (valdkondade valik ei ole piiratud).  Töötukassa toetab töötajate koolitamist üldjuhul olukorras, kus kvalifikatsiooninõuete muutumine on tingitud välisest asjaolust, näiteks muutuvad seaduse või määrusega ette nähtud nõuded ametikohal töötamiseks või uueneb kutsestandard. Koolitustoetus on suunatud töötajatele, kes tulenevalt ettevõttes toimuvatest muudatustest või kvalifikatsiooninõuete uuendamisest võivad töökoha kaotada.

Toetuse saamiseks peab ettevõte avalduse esitamisele eelneva kolme aasta jooksul kokku vähemalt kahel aastal olema maksnud tööandja töötuskindlustusmakset. Töötaja (kelle koolitamiseks toetust taotletakse) tööleping peab pärast avalduse esitamist kehtima veel vähemalt kuus kuud.

Muutuste olukorras koolitustoetuse avalduse esitamisel on oluline avaldusel selgelt ja põhjalikult kirjeldada, millised muutused ettevõttes toimuvad ning kuidas need tingivad konkreetsete töötajate koolitusvajaduse.

Positiivse otsuse korral makstakse koolitustoetust kuluaruande alusel, millele tuleb lisada koolitusega seotud kulude kuludokumentide koopiad ning koolituse lõpus töötajale väljastatud tunnistuse või tõendi koopia. 

Näited:

  • Tootmisettevõte võtab kasutusele uue tootmisliini ning peab oma töötajad sellel töötamiseks ümber koolitama. 
  • Tootmisettevõte võtab kasutusele 3D konstrueerimis- ja automatiseerimistarkvara ja töötajad vajavad tarkvaraga töötamiseks koolitust.
  • Tootmisettevõte võtab kasutusele TIG-keevituse tehnoloogia ja seetõttu vajavad keevitajad koolitust TIG-keevituse valdkonnas vastavate tööde kvaliteetseks teostamiseks. 
  • Tegevusjuhendajad vajavad koolitust seoses sotsiaalhoolekande seaduses sätestatud nõudega.
  • Haiglas hakatakse patsientide hoolduspäevikuid pidama arvutis ning töötajatele on vaja arvutialast koolitust. 

 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate toomess.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png