Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Koolitustoetus muutuste olukorras

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 05.06.2020

Koolitustoetust muutuste olukorras saab taotleda, kui töötajate oskused vajavad täiendamist seoses ettevõtte majandustegevuse ümberkorraldamisega, uue tehnoloogia kasutuselevõtmisega või kvalifikatsiooninõuete uuenemisega. 

Töötaja väljaõppeks kavandatavate koolituste kogumaht peab olema vähemalt 80 akadeemilist tundi ja kestus kuni üks aasta. Koolituse õppekava kogumaht võib sisaldada auditoorse, praktilise ja iseseisva töö tunde. Koolitustoetuse allkirjastatud avaldus tuleb esitada enne koolituse algust. Avaldus tuleb esitada iga koolituse kohta eraldi e-töötukassa kaudu või saates avalduse e-postile: koolitustoetus [ä] tootukassa [dot] ee.

Toetatakse koolitusi, mis toetavad töötaja kohanemist muutustega (valdkondade valik ei ole piiratud). Kvalifikatsiooninõuete uuenemise olukorras toetab töötukassa töötajate koolitamist juhul, kui muudatused on tingitud välistest asjaoludest, näiteks on hiljuti muutunud või on muutumas seadusega ette nähtud nõuded ametikohal töötamiseks või uueneb kutsestandard. Koolitustoetus on suunatud töötajatele, kes tulenevalt ettevõttes toimuvatest muudatustest või kvalifikatsiooninõuete uuendamisest võivad töökoha kaotada.

Toetuse saamiseks peab ettevõte avalduse esitamisele eelneva kolme aasta jooksul kokku vähemalt kahel aastal olema maksnud tööandja töötuskindlustusmakset. Töötaja (kelle koolitamiseks toetust taotletakse) tööleping peab pärast avalduse esitamist kehtima veel vähemalt kuus kuud.

Muutuste olukorras koolitustoetuse avalduse esitamisel on oluline avaldusel selgelt ja põhjalikult kirjeldada, millised muutused ettevõttes toimuvad ning kuidas need tingivad konkreetsete töötajate koolitusvajaduse.

Positiivse otsuse korral makstakse koolitustoetust kuluaruande alusel, millele tuleb lisada koolitusega seotud kuludokumentide koopiad ning koolituse lõpus töötajale väljastatud tunnistuse või tõendi koopia. Koolituse arve peab olema väljastatud tööandja nimele ning esmalt kannab tööandja kõik töötajate koolitusega seotud kulud ise.

Näited:

  • Tootmisettevõte võtab kasutusele uue tootmisliini ning peab oma töötajad sellel töötamiseks ümber koolitama. 
  • Tootmisettevõte võtab kasutusele 3D konstrueerimis- ja automatiseerimistarkvara ja töötajad vajavad tarkvaraga töötamiseks koolitust.
  • Tootmisettevõte võtab kasutusele TIG-keevituse tehnoloogia ja seetõttu vajavad keevitajad koolitust TIG-keevituse valdkonnas vastavate tööde kvaliteetseks teostamiseks. 
  • Tegevusjuhendajad ja hooldustöötajad vajavad koolitust seoses sotsiaalhoolekande seaduses sätestatud nõudega.
  • Haiglas hakatakse patsientide hoolduspäevikuid pidama arvutis ning töötajad vajavad arvutialast koolitust. 

 

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)