Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Koolitustoetus muutuste olukorras

Prindi

Lisatud 31.01.2017 | Uuendatud 08.02.2021

Koolitustoetust muutuste olukorras saab taotleda eraõiguslik juriidiline isik, füüsilisest isikust ettevõtja tööandjana ja kohaliku omavalitsuse üksuse asutus, kui töötajate oskused vajavad täiendamist seoses ettevõtte majandustegevuse ümberkorraldamisega, uue tehnoloogia kasutuselevõtmisega või kvalifikatsiooninõuete uuenemisega.

Töötaja väljaõppeks kavandatavate koolituste kogumaht peab olema vähemalt 50 akadeemilist tundi ja kestus kuni üks aasta. Koolituse õppekava kogumaht võib sisaldada auditoorse, praktilise ja iseseisva töö tunde. Koolitustoetuse avaldus tuleb esitada enne koolituse algust e-töötukassa kaudu. Avaldus esitatakse iga koolituse kohta eraldi.

Toetatakse koolitusi, mis toetavad töötaja kohanemist ettevõttes toimuvate muutustega (koolitusvaldkondade valik ei ole piiratud). Kvalifikatsiooninõuete uuenemise olukorras toetab töötukassa töötajate koolitamist juhul, kui muudatused on tingitud välistest asjaoludest, näiteks on hiljuti muutunud või on muutumas seadusega ette nähtud nõuded ametikohal töötamiseks või uueneb kutsestandard. Koolitustoetus on suunatud töötajatele, kes tulenevalt ettevõttes toimuvatest muudatustest või kvalifikatsiooninõuete uuendamisest võivad töökoha kaotada.

Toetuse saamiseks peab ettevõte avalduse esitamisele eelneva kolme aasta jooksul kokku vähemalt kahel aastal olema maksnud tööandja töötuskindlustusmakset. Töötaja (kelle koolitamiseks toetust taotletakse) tööleping peab olema tähtajatu või kehtima pärast avalduse esitamist veel vähemalt kuus kuud.

Avaldusel on oluline kirjeldada, millised muutused ja mis põhjusel ettevõttes toimuvad, kuidas seniajani oli ettevõttes töö korraldatud ning kuidas muutused tingivad  töötajate koolitusvajaduse.

Koolitustoetusega hüvitatakse tööandjale koolituskulu ja makstakse tööandja soovil toetust töötaja koolitusel osaletud aja eest iga koolitustunni kohta tunnitöötasu alammääras, mis kehtib koolitustoetuse otsuse tegemise ajal. Lisaks on võimalik hüvitada koolitusel osalemisega seotud töötaja sõidukulu, kui koolitus toimub välismaal. Kulude kogusummast hüvitame kuni 80%, kuid mitte üle 2500 euro töötaja kohta.

Koolitustoetus on vähese tähtsusega abi (VTA). Kui VTA ülemmäär on täitunud, siis makstakse koolitustoetust riigiabi grupierandina ja toetust makstakse tööandja avaldusel toodud töötajate eest kuni 50%, kuid mitte üle 2500 euro töötaja kohta.

Tööandjale makstakse sama töötaja koolitamise eest koolitustoetust kokku kuni 2500 eurot kolme aasta jooksul üle kõikide toetusvõimaluste (töötaja värbamine, muutuste olukord ettevõttes, eesti keele oskuse ja IKT alaste oskuste arendamine). Kui tööandjale on varasemalt koolitustoetust makstud, siis võib koolitustoetuse summa töötaja kohta olla väiksem.

Positiivse otsuse korral makstakse koolitustoetust kuluaruande alusel, millele tuleb lisada koolitusega seotud kuludokumentide koopiad ning koolituse lõpus töötajale väljastatud tunnistuse või tõendi koopia. Koolituse arve peab olema väljastatud tööandja nimele ning esmalt kannab tööandja kõik töötajate koolitusega seotud kulud ise.

Kui teil on küsimusi, pöörduge palun koolitustoetus [ä] tootukassa [dot] ee

Näited:

  • Tootmisettevõte võtab kasutusele uue tootmisliini ning peab oma töötajad sellel töötamiseks ümber koolitama.
  • Tootmisettevõte võtab kasutusele TIG-keevituse tehnoloogia ja seetõttu vajavad keevitajad koolitust TIG-keevituse valdkonnas vastavate tööde kvaliteetseks teostamiseks.
  • Ehitusettevõte soovib uue teenusena teostada küttesüsteemide ehitustöid ja töötajad vajavad gaasipaigaldiste ehitamise koolitust.
  • Ettevõte siseneb välisturule ja töötajad vajavad inglise keele koolitust.
Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)