Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Noorele

Prindi

Lisatud 08.10.2015 | Uuendatud 25.08.2020

Registreeritud töötu on inimene, kes ei tööta, on töötukassas arvele võetud ja otsib tööd.

Töötuna saab end arvele võtta alates 16-aastasena (juhul kui põhiharidus on omandatud). Kui põhiharidus on veel omandamata, siis peab ootama 17-aastaseks saamist (siis lõppeb koolikohustus).

Alaealisena, on töötuna arvele võtmiseks ning tööotsinguid toetavate teenuste vahendamiseks vaja eestkostja või vanema/seadusliku esindaja nõusolekut.

Millist tuge ja teenuseid on võimalik Töötukassast saada, vaata allolevast klipist.

Eesti Töötukassa viib ühe asutusena ellu Noortegarantii riiklikku tegevuskava, mille eesmärk on tagada, et noored saaksid töötuks jäämisel või koolist lahkumisel võimalikult kiiresti tagasi tööle, oma haridusteed jätkata või olla muul moel ühiskonda aktiivselt kaasatud. 

Alloleval pildil klõpsates hakkab mängima noortegarantiid tutvustav videoklipp.

 

  • Teenus „Minu esimene töökoht“

Vähese töökogemuse noorele on "Minu esimese töökoha" teenus väga hea võimalus kogemuse omandamiseks ning püsiva töökoha leidmiseks. Toetame vähese töökogemusega noore töölevõtmist, hüvitades tööandjale kuni 50% noore palgakuludest esimesel tööaastal (tähtajalise lepingu puhul pool lepingu kestusest, kuid mitte kauem kui 1 aasta) ning tööalase koolituse kulu kahe aasta jooksul tööle asumisest (tähtajalise lepingu puhul töösuhte tähtaja jooksul, aga mitte kauem kui 2 aastat). Tööandja sõlmib noorega tähtajatu või vähemalt 1-aastase tähtajaga lepingu. Lähemalt saab lugeda järgmiselt viitelt: minu esimene töökoht

  • Alaealise töötamise toetus

Tööandjad, kes pakuvad tööd 13–16-aastastele noortele, saavad taotleda Eesti Töötukassalt alaealise töötamise toetust. Toetuse eesmärk on suurendada alaealiste töötamise võimalusi ning soodustada nende tööharjumuse ja -kogemuse saamist.

Toetust makstakse tööandjatele jooksva kalendriaasta esimeses kvartalis tagasiulatuvalt eelmise kalendriaasta eest. Toetust makstakse, kui tööandja on eelmise kalendriaasta jooksul tasunud 13–16aastastele töötajatele brutotöötasudena kokku vähemalt 1000 eurot. Toetuse suuruseks arvestatakse iga 13–16-aastase töötaja kohta 30% tema brutotöötasust eelmisel kalendriaastal. Lähemalt saab lugeda järgmiselt viitelt: alaealise töötamise toetus.

  • Karjääriteenused

Karjääriteenused on karjääriinfo vahendamine ja karjäärinõustamine. Karjääriteenuste peamine eesmärk on inimeste toetamine läbimõeldud valikute tegemisel hariduses ja tööelus. Karjäärispetsialistiga saab kohtuda nii personaalselt kui koos teistega grupis.

Kui soovite saada personaalset tuge karjääri kujundamiseks, planeerimiseks, enda tundmaõppimiseks, kandideerimisvestluseks valmistumisel või informatsiooni õppimis- või tööturuvõimaluste kohta, siis on selleks sobiv individuaalne karjääriteenus.

Grupiteenused on mõeldud teile aga siis, kui lisaks karjäärispetsialisti toele ja jagatavale infole, soovite kuulda teiste inimeste kogemusi ning arutada koos nendega võimalike lahenduste üle.

Individuaalsete ja grupis karjääriteenuste kohta saate täpsemalt lugeda viidetelt: www.minukarjaar.ee ja Karjääriteenused.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile  

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info [ä] tootukassa [dot] ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)