Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Noorele

Prindi

Lisatud 08.10.2015 | Uuendatud 04.05.2020

Eesti Töötukassa viib ühe asutusena ellu Noortegarantii riiklikku tegevuskava, mille eesmärk on tagada, et noored saaksid töötuks jäämisel või koolist lahkumisel võimalikult kiiresti tagasi tööle, oma haridusteed jätkata või olla muul moel ühiskonda aktiivselt kaasatud. 

Alloleval pildil klõpsates hakkab mängima noortegarantiid tutvustav videoklipp.

 

  • Teenus „Minu esimene töökoht“

Vähese töökogemuse noorele on "Minu esimese töökoha" teenus väga hea võimalus ameti omandamiseks ning püsiva töökoha leidmiseks. Toetame vähese töökogemusega noore töölevõtmist, hüvitades tööandjale kuni poole noore palgakuludest esimesel tööaastal (tähtajalise lepingu puhul pool lepingu kestusest, kuid mitte kauem kui 1 aasta) ning tööalase koolituse kulu kahe aasta jooksul tööle asumisest (tähtajalise lepingu puhul töösuhte tähtaja jooksul, aga mitte kauem kui 2 aastat). Tööandja sõlmib noorega tähtajatu või vähemalt 1-aastase tähtajaga lepingu. Lähemalt saab lugeda järgmiselt viitelt: minu esimene töökoht

 

  • Tööturgu tutvustavad töötoad koolinoortele

Töötukassa karjääriinfospetsialistid  korraldavad tööturgu ja tööelu tutvustavaid töötube 8.-12. klasside õpilastele. Töötubade eesmärk on tõsta noorte tööalast teadlikkust ning suurendada nende võimalusi hiljem tööd leida. Töötube viime läbi üldhariduskoolides, noortekeskustes ja noortele suunatud messidel.

Töötubades tugineme igapäevasele tööandjate ja tööotsijatega tegelemise kogemusele.  Jagame teavet tööturu trendidest ja suundumustest, tööandjate ootustest ja soovitustest noorele tööotsijale, noorte olukorrast tööturul ja võimalustest tööd leida ning mitmetel teistel teemadel. Püüame anda võimalikult praktilist infot noori huvitavas ja neid aktiivselt kaasavas vormis.

Eesti Töötukassa ja SA Innove koostöös Rajaleidja keskustega on koolidele pakutavatest teemadest kokku pannud ühismenüü. Karjääriteenuste ühismenüü leiate, klõpsates lingil (pdf fail): ühismenüü.

Kui soovite karjääriinfospetsialisti kutsuda noortele infot jagama, võtke palun ühendust meie maakondliku osakonnaga. Meie kontaktid leiate siit: töötukassa esindused.

Oli teile sellest lehest abi?


 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärispetsialistile Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)