Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Ettevõtete ja tööotsijate kohtumispaik – töö- ja karjäärimess 27. septembril

Печать

Добавлено 31.08.2016 | Обновлено 01.09.2016

27. septembril korraldab töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakond töö- ja karjäärimessi. Mess leiab aset Kultuurikatlas – kohas, kus nende endi sõnul on 9978 kuupmeetrit ruumi uutele ideedele. Ka töötukassast on tänaseks saanud organisatsioon, kes ei tegele ainult hüvitiste ja toetuste maksmisega, vaid käib kaasas tööturu muutustega, pakkudes väga erinevaid teenuseid nii tööotsijatele kui tööandjatele.

Messist annavad ülevaate messi projektijuht, Tallinna ja Harjumaa osakonna tööandjate konsultant Illinor Siebold, ning juhtivkarjäärinõustaja Kristel Ainsalu.

 

Kellele töö- ja karjäärimess mõeldud on?

Messile on oodatud nii tööandjad kui ka tööotsijad. Üle 70 ettevõtte on juba registreerunud, mõned vabad kohad on veel täitmata. Töömess on suurepärane koht, kus tööotsija ja töö pakkuja vahetult kokku saavad, üksteise soove ja ootusi läbi arutavad ning sobivusel ka kohe kokkuleppeid sõlmivad.

Mis puutub tööotsijatesse, siis ootame kõiki inimesi: nii töötavaid kui tööd otsivaid, nii õppivaid kui pensionipõlve pidavaid, nii eesti emakeelega kui muud keelt kõnelevaid, samuti ka vähenenud töövõimega inimesi. Messilt leiab väga erinevaid tööpakkumisi, põneva seminariprogrammi, karjäärinõustamise, tasuta tööalase õigusnõustamise ja palju muud huvitavat. Mess on ligipääsetav ka liikumisraskustega külastajale.

 

Kui tööandja ei ole registreerunud osalejana, kas see välistab töötajate otsimise messi raames?

Ei, otseselt mitte. Kui tööandjal on kehtivad tööpakkumised töötukassa veebilehel, paneme need messil stendidele üles. Selleks palume tööandjal hiljemalt nädal enne töömessi sisestada oma töökuulutuse(d) iseteenindusportaali kaudu. Kõik töötukassa teenused, sh töövahendus, on tasuta.

 

Kas tööandjal, kes ei otsi töötajaid, ja töötajal, kes otseselt tööd ei otsi, tasub tulla messile?

Muidugi! Näiteks pakume huvitavat seminariprogrammi, mis räägib muutustest tööturul: mis ametid jäävad ja mis kaovad, kas kõigile sobib ettevõtja tee, kas noored vajavad eeskujusid või tasub hoopis noori eeskujuks võtta ja muud huvitavad teemad. Esinema tulevad soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa-Ly Pakosta, turundaja ja värbamisekspert Paavo Heil (Brandem Baltic OÜ), disainer Margus Tammemäe (Ruutu Kuus OÜ), kunstnik Kamille Saabre, tööampsude vahendaja GoWorkABit, ettevõtja ja kalasõber Vladislav Koržets, personalijuht Helo Tamme (ISS Eesti AS) jt.

Need teemad pakuvad kindlasti huvi nii personalitöötajatele kui juhtidele, mistõttu soovitame seminariprogrammi asutusesiseselt reklaamida. Infot leiate töömesside veebilehel. Seminar on samuti tasuta.

 

Mitu ettevõtet messil osaleb?

Messile tuleb ligi 80 tööandjat nii Eestist kui teistest Euroopa riikidest, esindatud on ka riigisektori asutused. Pakutakse nii lihttööd kui ka spetsialisti ametikohti, nii täis- kui osalist tööaega.

Kohal on meie koostööpartnerid Maksu- ja Tolliametist, Tööinspektsioonist ja Sotsiaalkindlustusametist, samuti erivajadustega inimesi ühendavad organisatsioonid, kes vastavad messikülastajate küsimustele.

 

Tööandjad on huvitatud noorte värbamisest. Mida teeb töötukassa, et noori messile meelitada?

Noortele on avatud karjäärikohvik, kus nõustajad aitavad tööd valida, CVd kirjutada, teste teha, õpetavad, kuidas võiks töövestlusel käituda. Me püüame mitmekesistada tööpakkumiste valikut, mistõttu on kohal tööandjad ka mujalt Euroopast.

Messil osalevad noorte karjääriinfo spetsialistid, kes viivad lisaks erinevatele tööturgu tutvustavatele mängudele läbi ka nutiorienteerumist, mille küsimused suunavad noore erinevate tööandjate juurde. Mängudes kasutatakse interaktiivseid vahendeid, mis haaravad noori kaasa ning ärgitavad karjääri- ja tööteemadel loominguliselt ja avaramalt mõtlema.

 

Aga pensionipõlve pidavad inimesed?

Jah, see on samuti oluline sihtrühm. Kuna Eesti seisab silmitsi töökäte nappusega, värbavad ettenägelikud ettevõtted juba praegu hea meelega vanemaealisi inimesi, pakkudes tihti ka osalise tööajaga töötamise võimalusi.

 

Mida põnevat messil veel toimub?

Toimuvad erinevad töötoad. Varasematel messidel on väga menukaks osutunud stressi ja läbipõlemise ennetamisest kõnelevad töötoad. Lühiseminaridel räägime töötamisvõimalustest välismaal ja töötukassa teenustest.

Tööandjal tasub  teada ka seda, et töötukassa saab pakkuda teie töötajatele tasuta karjäärinõustamist. Kui töötajas on avastamata potentsiaal, aitab kõrvaltvaataja pilk selle ehk kergemini üles leida. Ja kui tööandja märkab, et inimese silmavaade on kustunud ja ind raugenud, saab karjäärinõustajaga läbi arutada, missugune töö silma jälle särama lööks. Messiväliselt soovitame tööandjal kaaluda nõustamispäevi ettevõttesiseselt: meie karjäärinõustajad võivad tulla teie juurde kohale, teha grupitöid ja  teste, pakkuda töötajatele individuaalset nõustamist. Peaasi, et tööandja väärtustab oma inimesi ja annab neile aega parima potentsiaali ülesleidmiseks. Lisainfot leiab lehelt www.minukarjaar.ee

 

Messil osalevad tööandjad, messi kava ja seminariprogrammi leiate töömesside veebilehel.

 

 

Эта страница помогла Вам?


Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. Задайте вопрос специалисту по карьере.  

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info [ä] tootukassa [dot] ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)