Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Karjäärinõustamine 241 osalejale

Печать

Добавлено 17.01.2017 | Обновлено 17.01.2017

Karjäärinõustajate läbi viidavad rühmatööd on muutunud järjest populaarsemaks. 2015 aastal, kui teenusega alustasime, korraldas Tallinna ja Harjumaa karjäärinõustajate meeskond 25 rühmatööd, eelmisel aastal toimus aga juba üle 90 erineva grupitöö.

Rühmatööde arvu kasvades on tegevused muutunud mitmekesisemaks ning pakuvad rohkem väljakutseid. Üheks põnevaks kogemuseks kujunes koostöö Baltic Restaurants Estonia AS-iga. 2016 aasta aprillis tuli ettevõtte personaliosakond tööandjate konsultantidelt saadud informatsioonist innustust  saanuna meiega kohtuma. Leppisime peale esimest vestlust kokku, et miks mitte alustada päris algusest st. personaliosakonna töötajad tulevad individuaalsele nõustamisele, et tekiks parem arusaam, kas ja kuidas seda  teenust kasutada võiks. Suvel toimus juba esimene tööstressi teemaline rühmatöö ning samal  ajal asusime koos planeerima suuremat projekti. Nimelt soovisime pakkuda sügisesel koolivaheajal kõigile Baltic Restaurants AS-i töötajatele üle Eesti ühesugust väärtuste teemalist rühmatööd. Augustis toimus Lilleküla karjäärikeskuses nö proovi-rühmatöö, kus  esimesed osalejad andsid tagasisidet selle kohta, mis meeldis ning mida võiks muuta.  

Ettevõtte tagasiside: Meie jäime koostööga rahule. Saime kinnitust sellele, mida meie töötajad hindavad ja millised on kitsaskohad, üllatusi ei olnud. Meie jaoks oli väärtuseks ka see, et inimesed said koos viibida ja tajusid seeläbi ettevõtte suurust.

Kahe kuu pärast oligi käes rühmatööde nädal. Viie päeva jooksul toimus seitsme karjäärinõustaja vedamisel 26 rühmatööd 241 osalejale Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Rühmatööd  toimusid nii eesti kui ka vene keeles ning keskendusid töökoha väärtuste analüüsile. See mida väärtustame, suunab meie tegevusi ning on seotud motivatsiooniga, seega on  kasulik anda töötajatele võimalus analüüsida, mida prioriseeritakse, kuidas mõistetakse ning esindatakse oma igapäevatöös  asutuse väärtusi (mis tegevused seda toetavad ning mis takistavad). Rühmatööde nädala jooksul said erinevate Baltic Restaurants AS söögikohtade töötajad, kes muidu harva kohtuvad, võimaluse vesteldes analüüsida töökoha väärtusi ning jagada oma kogemusi ja arusaami. Töötajad  nägid, et neil on valdavalt ühesugused rõõmud ja mured ning said üksteiselt õppida, kuidas teised osakonnad sarnaseid probleeme lahendanud on.

Osalejate tagasiside rühmatöödele oli positiivne ning korraldajatel oli uhke tunne nädala lõppedes tõdeda, et ka seda laadi intensiivsete ja paljude osalejatega ettevõtmiste läbiviimise kompetents on meil olemas. Tagasi vaadates on hea meel, et tööandja julges sellise suure ideega meie poole pöörduda ning saime üheskoos luua  projekti, mis vastas tööandaja ootustele, oli huvitav osalejatele ning pakkus uue väljakutse meie töötajatele.

 

Raja Lõssenko
Karjäärinõustaja (ESF)

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. Задайте вопрос специалисту по карьере.  

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info [ä] tootukassa [dot] ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)