Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Tööjõuvajaduse baromeeter aitab kokku viia inimesed ja töökohad

Печать

Добавлено 17.01.2017 | Обновлено 17.01.2017

16. detsembril tutvustas töötukassa tööjõuvajaduse baromeetrit, millega prognoositakse, millistel ametialadel on tööturul tööjõu ülejääk, puudus või tasakaal. 

Töötukassa tööjõuvajaduse baromeetri prognoos on lühiajaline ning seda hakatakse koostama kaks korda aastas. Baromeeter annab  operatiivse ülevaate tööjõuvajadusest regionaalsel tasandil ning täiendab  majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja Kutsekoja pikaajalisi kogu Eestit hõlmavaid tööjõuvajaduse prognoose.

„Ühest küljest annab baromeeter vajalikku infot töötukassale, et inimesi ja töökohti paremini kokku viia. Teisalt võiks sellest kasu olla kõigil inimestel tööalaste valikute tegemisel ja tööandjatel oma tegevuste planeerimisel,“ ütles töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel.

Tööjõuvajaduse prognoosi koostavad töötukassa maakondlikud osakonnad, kaasates vajadusel ka teisi eksperte. Täname koostööpartnereid, kes seekordses tööjõuvajaduse hindamisprotsessis osalesid: CV Online, Läänemaa Arenduskeskus ja SA Tuuru.

Esimeses etapis on baromeeter kättesaadav kaardirakendusena, tulevikus lisanduvad tabelkuju ja postrid. Baromeetri leiab veebiaadressilt www.tootukassa.ee/baromeeter. Baromeeter on olemas ka vene- ja ingliskeelsena.

Baromeeter annab näiteks sellist teavet: poemüüjate pakkumise ja nõudluse vahelise tasakaalu hinnang maakondade lõikes.

Baromeeter annab näiteks sellist teavet: poemüüjate pakkumise ja nõudluse vahelise tasakaalu hinnang maakondade lõikes. 

 

Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele  Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. Задайте вопрос специалисту по карьере. Временные рабочие места. Работа ждет Вас!

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info [ä] tootukassa [dot] ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)