Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Tööjõuvajaduse baromeeter

Печать

Добавлено 27.02.2017

Tööjõuvajaduse baromeeter on kvalitatiivne meetod prognoosimaks lühiajalist tööjõuvajadust ametialade lõikes. Prognoosi koostavad maakonna tasandil töötukassa maakondlikud osakonnad, kaasates võimalusel ka eksperte väljastpoolt töötukassat.

Valminud on kaardirakendus ja postrid, mis annavad ülevaate Eesti tööturu tööjõuvajaduse prognoosist konkreetsel ametialal. Juba märtsis saab prognoose vaadata ka tabelite kujul. 

Tööjõuvajaduse prognoosis vaadeldakse kahte näitajat. Esiteks hinnatakse tööandjate nõudluse muutumist tööjõu järele järgmise 12 kuu jooksul: hinnatakse, kuidas muutub tööandjate vajadus teatud ametiala töötajate järele järgmise 12 kuu jooksul alates hindamisest. Kas see suureneb, väheneb või jääb samaks? Teiseks hinnatakse tööjõu pakkumise ja nõudluse vahelist tasakaalu järgmise 12 kuu pärast: hinnatakse tööandjate vajaduse ja tööturul saadaoleva tööjõu suhet järgmise 12 kuu pärast alates hindamisest. Millistel ametialadel on tööturul tööjõu ülejääk, puudujääk või tasakaal.

Baromeetriga saab lähemalt tutvuda siin: tööjõuvajaduse baromeeter

Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele  bänner viib e-karjäärinõustamise veebivormile Временные рабочие места. Работа ждет Вас! Bänner viib Rajaleidja portaali venekeelsele lehele, kust leiab karjäärinõu nii noor kui täiskasvanu.

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info@tootukassa.ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)