Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Tööta ja õpi BLOGI

Печать

Добавлено 18.05.2017

Oskustega töötajad töötukassa toetusega

Margit Paulus, töötust ennetavate meetmete nõunik

Sobivate oskustega tööjõu puudumine valmistab tööandjatele järjest rohkem peavalu. Olukorra leevendamiseks pakub töötukassa  sellest kevadest  tööandjatele koolitustoetust nii töötajate värbamiseks kui ka  töötajate koolitamiseks muutuste olukorras. 

Praegu on õige aeg õppida!

Margit Paulus, töötust ennetavate meetmete nõunik

Tööl käivale inimesele on koolitusel osalemine lihtsaim ja kättesaadavaim viis oma oskuste täiendamiseks. Koolituste valik on lai ning huvilistele pakutakse ka mitmeid  tasuta koolitusi. Töötukassa toetab koolitustel eeskätt inimesi, kellel ei ole erialast haridust, kes on üle 50 aastased või kelle eesti keele oskus vajab täiendamist ning kes saavad madalamat palka. Samuti neid, kes tervisest tulenevalt ei saa oma senist tööd jätkata. Osaleda saab erinevatel ametialastel koolitusel, täiendada arvutikasutamise oskuseid või õppida eesti keelt. Kolme aasta jooksul saab töötukassa toel investeerida oma oskustesse 2500 eurot. Täpsemat infot koolituskaardi sihtrühmade ja toetatavate koolituste kohta leiate töötukassa portaalist

Ametid, kus jagub tööd ka järgmisel kümnel aastal

Margit Paulus, töötust ennetavate meetmete nõunik

Vajadus erinevate ametite ja oskustega töötajate järele muutub pidevalt. Tekivad uued töökohad, mis nõuavad teistsuguseid oskuseid kui kunagi omandatud. Ametid, mille järgi oli kunagi või on praegu suur nõudlus ja  millele on valmistatud ette palju töötajaid, ei pruugi  tulevikus leiba lauale tuua. Selle üheks põhjuseks on näiteks tehnoloogia areng. Kui 1990-ndate alguses töötas põllumajanduses 20% töötajatest, siis praeguseks on selles sektoris hõivatute arv kahanenud vaid 4%-ni. Seetõttu on oluline valmis olla, et  oma oskuseid tuleb pidevalt täiendada. Samuti võib tekkida  vajadus õppida midagi hoopis uut ning erialavalikul tuleb  vaadata hetkeolukorrast veidi pikemalt ette.

Töötukassa tasemeõppe toetus aitab töö kõrvalt õppijat

Margit Paulus, töötust ennetavate meetmete nõunik

Töötukassa toetab 1. maist nii töötute kui ka töötavate inimeste õpinguid kutse- ja kõrghariduses. Uut teenust – tasemeõppes osalemise toetust – saame pakkuda neile, kellel puudub kutse- või erialane haridus, kes on selle omandanud aastate eest või kelle tervis ei luba senisel töökohal jätkata. Toetust maksame õppima asumisel tasuta õppekohal kutsehariduses, rakenduskõrghariduses või bakalaureuseõppes. 

Bänner viib meie töötukassa lehele, kus saate tutvuda Töötukassa tööpakkumistega Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. Задайте вопрос специалисту по карьере.  

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info [ä] tootukassa [dot] ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)