Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Tööandjate edulood vähenenud töövõimega inimeste värbamisel

Печать

Добавлено 19.02.2018

Tartu ühes suures tootmisettevõttes töötab kolm vaegkuuljast kondiitrit. Töötukassa ja asutuse koostöös selgitati välja abivahendite vajadus, mis ühest küljest aitaksid teha kõiki töölõike võrdselt teiste töötajatega ja teisest küljest lihtsustaksid tööd tulenevalt nende inimeste erivajadusest. Ühiselt jõuti selleni, et kolleegidega suhtlemist toetaksid tahvelarvuti kasutamine, ahjude ja välisukse kella jälgimisele aitaksid kaasa spetsiaalsed seadeldised (vibroalarmid). Saadud abivahendid tahvelarvuti ja vibroalarmid aitavad kolmel vaegkuuljast töötajal panustada töösse võrdselt teistega. 

Projekteerimisega tegelev firma sai töötaja jaoks vajaliku kõrgust reguleeriva laua ja toestatud tooli. Töö eeldab inimeselt enamasti arvutiga töötamist, mistõttu abivahendeid kasutades on töötaja töövõime oluliselt paranenud ja ta suudab kauem ning efektiivselt oma tööülesandeid täita.

Klientidega tegelev töötaja kasutab igapäevaselt palju arvutit. Töötukassa poolt saadud ergonoomiline arvutihiir hoiab ära käe liigse väsimise ja valutamise. Tööandja omalt poolt toetas reguleeritava kõrgusega lauaga.

Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele  Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. Задайте вопрос специалисту по карьере. Временные рабочие места. Работа ждет Вас!

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info@tootukassa.ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)