Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

 

Mida töötukassa teeb selleks, et isikuandmeid töödeldaks turvaliselt

Печать

Добавлено 13.07.2018 | Обновлено 03.11.2020

Töötukassa järgib isikuandmete töötlemisele kehtivaid õigusakte: Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrus (EL) 2016/679, mis käsitleb inimese õigusi ja asutuste õigusi ja kohustusi seoses isikuandmete kaitsega, isikuandmete kaitse seadus ja avaliku teabe seadus.

Töötukassal on andmetele vastava turvalisuse taseme tagamiseks võetud kasutusele töökorralduslikult, tehniliselt ja füüsiliselt parimad võimalikud meetmed tagamaks isikuandmete nõuetekohast töötlemist.

Infosüsteemides töödeldavatele andmetele piisava tasemega turvalisuse tagamiseks rakendame ISKE põhimõtteid.

Töötukassa töötleb isikuandmeid lähtudes õiguspärasuse, eesmärgipärasuse ja minimaalsuse põhimõttest ehk kasutame teenuste osutamiseks vaid selleks vajalikke ja ettenähtud andmeid.

Infosüsteemides olevaid isikuandmeid varundatakse, et oleks võimalik andmeid vajadusel taastada. Infosüsteemides tehtavaid toiminguid logitakse, et oleks võimalik kontrollida, kes, mis ajahetkel ja mis eesmärgil toiminguid infosüsteemides teostas. Töötukassa töötajatel on õigus infosüsteemides isikuandmeid töödelda vaid vastavalt oma ametikoha ülesannete ulatuses.

Töötukassa klienditeeninduse üldruumides ja töötukassa ruumidesse sisse- ning väljapääsude juures võib töötukassa kasutada videokaameraid klientide ja töötajate turvalisuse ning töötukassa vara säilimise tagamiseks. Klientide teavitamiseks paigaldatakse videovalve kasutamise kohta vastav silt. Videovalve pilti on õigus vaadata üksnes vastavate õigustega töötajal. Videovalve pilti säilitatakse 60 päeva.

Töötukassa salvestab infotelefoni 15501 telefoniteenindusel ja töötukassa maakondlike osakondade ning büroode infolaua telefoniteenindusel kliendi telefoninumbri ja kõne. Kõnede salvestusest teavitatakse enne kõne algust. Kõnede salvestusi säilitatakse 180 päeva. Töötukassa kasutab salvestisi vajadusel vaidluste lahendamisel ja võib analüüsida salvestatud kõnesid teenuste paremaks korraldamiseks.

Isikuandmeid säilitame töötukassa dokumentide loetelus ja õigusaktides (nt andmekogude põhimäärused) määratud tähtajani (erandid vt allpool isikuandmete töötlemine nõusoleku alusel). Kui Teil on e-töötukassasse sisselogimiseks loodud isiklik parool, saate selle ise kustutada või see kustub ise juhul, kui Te pole parooliga sisselogimist poole aasta jooksul kasutanud. 

Эта страница помогла Вам?


Bännerile klikates jõuate venekeelsele kutsetestide tegemise lehele Bänner viib tööta ja õpi lehele. Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele. Задайте вопрос специалисту по карьере.

Контакты

Бюро кассы по безработице

Э-почта : info [ä] tootukassa [dot] ee

На электронные адреса кассы по безработице максимально можно отправлять электронные письма объёмом 10 МВ.

Skype: tootukassa

Инфотелефон: 15501; 669 6513

(Пн-Чт 8.30-16.45; Пт 8.30-15.30, последняя пятница месяца 8:30-12:30)